09.05.2024, 09:57

Що таке ком'юніті

Ольга Станішевська | Всі новини автора

Ком'юніті — це група людей зі схожими інтересами, що взаємодіють один з одним через інтернет. Цей термін походить від англійського слова "community" (спільнота). В даний час існує безліч платформ для формування спільноти: соціальні мережі, форуми, блоги та інші онлайн-ресурси.

Прикладами інтернет-спільнот можуть бути Живий Журнал, Google Groups, Yahoo Groups, мережа Фідо, різні соціальні мережі, Ukrainian Digital Community, чати та інші. Учасників таких громад об'єднують спільні цілі, інтереси, погляди, хобі та інші аспекти.

Основою будь-якого ком'юніті є взаємодія між його учасниками: вирішення проблем, знайомство, обмін корисною інформацією тощо. Найчастіше вони прагнуть загальних цілей, не обмежених географічними чи національними рамками.

 

Спільнота та бізнес

З розвитком інтернет-комунікацій роль онлайн-спільнот у бізнесі та економіці стала значною. Вони стають основою формування позитивного чи негативного іміджу компаній, оскільки забезпечують зворотній зв'язок від незацікавлених осіб щодо різних товарних марок.

Спостерігаються такі тенденції:

  1. Успішні компанії створюють онлайн-клуби клієнтів на своїх веб-сайтах, де вони можуть ділитися своїм досвідом або отримувати необхідну підтримку. Ці спільноти сприяють формуванню лояльного ставлення аудиторії до бренду.
  2. Партнерські мережі організують спільноти для спільного навчання партнерів ефективному веденню бізнесу. Організатори таких спільнот отримують нові ідеї для розвитку мережі через зворотний зв'язок.
  3. Великі компанії формують спільноти співробітників, оскільки особисті зв'язки між ними сприяють зміцненню команди. Крім того, прихильність до колективу може утримати цінного співробітника від переходу на іншу роботу, навіть якщо вона є високооплачуваною.
  4. Спільноти професіоналів стають регуляторами ринку в різних сферах. У них фахівці навчаються та розвиваються, формують альянси, бренди продуктів та компаній, створюються нові ідеї та рішення для розвитку галузі.

Приклади спільнот

Спільноти можуть відрізнятися за напрямками, кожна з них зазвичай сфокусована на певній тематиці або сфері інтересів. Ось кілька прикладів різних онлайн-спільнот:

  • Stack Overflow: спільнота програмістів та розробників, де користувачі можуть ставити запитання, відповідати на них, обговорювати різні аспекти програмування та співпрацювати над проектами.
  • Ukrainian Digital Community: діджитал спільнота IT-фахівців різних напрямків, від програмістів до SMM та SEO-фахівців.
  • GitHub: платформа для хостингу та обміну кодом. Розробники можуть створювати репозиторії для своїх проектів, ділитися кодом, обговорювати покращення та робити внесок у відкриті проекти.
  • Reddit: найбільший форум в інтернеті, що об'єднує різні спільноти з різних тем: від науки і технологій до розваг і культури.
  • LinkedIn: соціальна мережа, орієнтована на ділові зв'язки та професійний розвиток. Тут користувачі можуть шукати роботу, спілкуватися з колегами, приєднуватися до професійних груп та обговорювати теми, пов'язані з їх сферою діяльності.
  • Coursera: освітня платформа, що надає онлайн-курси з різних предметів від провідних університетів та інститутів по всьому світу, а також забезпечує спілкування з викладачами та іншими студентами, обговорення матеріалів та виконання завдань.
Рубрика - Правозащитник: