25.06.2024, 19:21

Оцинкований лист – застосування, переваги та недоліки

Ольга Станішевська | Всі новини автора

Процес гальванізації сталі надає їй нових властивостей. Завдяки невеликому цинковому покриттю сталь перестає іржавіти, що робить її більш міцною, стійкою до факторів навколишнього середовища і менш сприйнятливою до механічних пошкоджень. Варто підкреслити, що навіть при незначних пошкодженнях оцинкованої поверхні лист все одно добре захищений від корозії. Оцинкована сталь і листи з неї знаходять широке застосування в багатьох галузях промисловості та будівництва.

Сайт avmg.ua пропонує широкий асортимент листового металу, включаючи оцинковані листи за посланням https://avmg.ua/metaloprokat/listoviy-metal/list-otsinkovaniy/. Тут можна знайти детальну інформацію про кожен вид продукції, включаючи розміри, товщину та ціни.

Промислове застосування оцинкованих листів

Сталь є одним з основних конструкційних матеріалів, які використовуються в багатьох галузях промисловості. Вона є основою автомобільної промисловості, виробництва багатьох категорій машин, будівельної та сільськогосподарської техніки, побутової техніки та інших пристроїв.

Оцинкований листовий метал можна легко формувати та фарбувати. Це надзвичайно універсальний, простий в обробці, дешевий і довговічний матеріал, без якого важко уявити сучасне автомобілебудування та багато інших галузей. Оцинкований листовий метал використовується, серед іншого, для виробництва металевих меблів, огорож, дверей і десятків інших виробів, призначених для використання як всередині, так і на вулиці.

Оцинкований листовий метал у будівництві

Завдяки високій стійкості оцинкованих листів до корозії, це матеріал, який широко використовується для виготовлення дешевих і легких покрівельних покриттів. З цього матеріалу виготовляють популярну в нашій країні металочерепицю, яку додатково фарбують для покращення естетичного вигляду покрівлі.

Також оцинкований лист використовується для будівництва виробничих і складських приміщень. Після відповідного формування з нього виготовляють стіни. Цей вид листового прокату також використовується для виготовлення водостоків і металевих виробів - підвіконь, карнизів і димоходів, вітрових балок і оздоблювальних планок.

З нього будують різні типи навісів і гаражів, огорожі, хвіртки, ворота і зовнішні двері, вентиляційні системи та багато інших будівельних елементів, які можна знайти в сучасних будинках, промислових і комерційних об’єктах.

Оцинкований лист – переваги та недоліки

Оцинкований сталевий лист має ряд переваг, головним з яких є висока міцність. Довговічність матеріалу є результатом процесу цинкування, який робить листовий метал стійким до корозії та погодних умов. Тому він ідеально підходить для покрівлі та фасадів будівель.

Крім того, завдяки своїй структурі металевий лист дуже легко монтувати. Це стосується як плоских, так і трапецієподібних листів і металочерепиці. Щоб монтаж матеріалу на покрівлю був довговічним і естетичним, роботи слід проводити при температурі вище 10 ℃. ферми зі спеціальним покриттям.

Перевагою листового металу також є його низька вимогливість до догляду - раз на кілька років достатньо пофарбувати вицвілу або потьмянілу від сонця поверхню спеціальним препаратом для оцинкованого листа. Ще однією перевагою є помірні витрати, пов’язані з придбанням та монтажем оцинкованого металу.

До недоліків можна віднести:

  • Схильність до механічних пошкоджень. Цинкове покриття може бути пошкоджене при ударах або подряпинах, що може призвести до корозії оголеної сталі.
  • Гальванічна корозія. При неправильному монтажі може виникнути гальванічна корозія в місцях контакту оцинкованого листа з іншими металами.
  • Необхідність фарбування. Для захисту оцинкованого листа від вицвітання та корозії його рекомендується фарбувати.

Вибір і придбання оцинкованого металу у надійного джерела допоможе вам створити надійну, ідеально захищену та естетично завершену поверхню.

Теги новин: 
Рубрика - Правозащитник: