Алгоритм дій у разі ДТП: що потрібно знати водієві
Автомобіль – це не розкіш, а зручний спосіб пересування. В сучасному світі обходитися без машини в умовах великого міста дуже важко. Машина – це зручно! Її наявність економить час, витрачений на очікування громадського транспорту. Маючи авто, не потрібно переживати про те, чи вдасться донести важкі речі, сумки й таке інше з одного місця в інше. Загалом автомобіль вирішує багато задач! Проте варто пам’ятати, що це також й об’єкт підвищеної небезпеки. Особливо уважним за кермом необхідно бути в дощову погоду та в зимовий період.
Щодня на дорогах нашої країни стаються сотні аварій, в них гинуть та травмуються люди. Найчастіша причина – це порушення правил дорожнього руху. Але, звичайно, бувають й інші обставини. І навіть якщо ви дотримуєтеся ПДР, керуєте автомобілем обережно та спокійно, хтось інший, хто їде вам назустріч, може поводитися з точністю навпаки. Саме тому важливо обрати онлайн курси водіння та отримати максимум знань, щоб знати, як діяти у разі ДТП.
Що робити: крок за кроком
Дорожньо-транспортна пригода – це ситуація, до якої неможливо підготуватися. Проте кожен водій має знати, як правильно діяти та що робити, в разі виникнення цієї проблеми. Від цього залежить і власна безпека, і результат розгляду справи надалі.
Перший крок – це зупинка та ввімкнення аварійки. Незалежно від масштабу ДТП, потрібно одразу зупинитися та увімкнути аварійну світлову сигналізацію. Це допоможе попередити інших водіїв, які рухаються слідом, про небезпеку на дорозі.
Другий крок – огородження місця аварії. Необхідно виставити знак аварійної зупинки. За можливості додатково можна використати світловідбивні елементи або ліхтарі, якщо йдеться про темну пору доби.
Далі потрібно перевірити стан здоров’я учасників ДТП. Якщо є постраждалі, слід негайно викликати швидку допомогу та за необхідності надати першу допомогу, використавши аптечку, яка має завжди знаходитися в авто.
Наступний крок – виклик поліції. Якщо є постраждалі, значні пошкодження автомобілів або суперечки між учасниками ДТП, потрібно викликати поліцію. Поліціянтів потрібно повідомити про:
- Місце ДТП.
- Кількість постраждалих.
- Наявність перешкод на дорозі внаслідок аварії.
Далі потрібно зафіксувати обставини ДТП. Це ви робите для себе, адже після приїзду поліції, працівники це також зроблять. Можна зробити фото та відео місця аварії, автомобілів, дорожніх знаків тощо. Якщо є свідки – потрібно взяти їхні контакти.
Варіанти вирішення ситуацій
Якщо постраждалих внаслідок ДТП немає, а пошкодження в машин незначні, можна оформити за згодою двох сторін Європротокол. Це спрощена процедура фіксації ДТП, яка не потребує виклику поліції на місце аварії. Це швидко та просто.
Якщо ж вище перерахованих умов не дотримано, потрібно викликати поліцію та діяти згідно їхніх вказівок.
І останнє – потрібно повідомити про ДТП страхову компанію для того, щоб відшкодувати збитки.
Дотримуючись цього алгоритму, ви зможете правильно та спокійно вирішити ситуацію на дорозі – без стресу та зайвих переживань!