10.09.2020, 14:33

Несе пряму загрозу життю і здоров'ю: Сіверський Донець переповнений стоками та хімікатами

донец

Забруднення річки Сіверський Донець неочищеними стоками і хімікатами несе пряму загрозу життю і здоров'ю людей, адже ця річка є джерелом питної води для багатьох громадян.

Глава Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своїй сторінці в Facebook розповів, наскільки сильно забруднений Сіверський Донець, повідомляє Час Пік.

За словами чиновника, тільки три компанії - ЛКСП "Лисичанськводоканал", ВАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" та ВАТ "Рубіжанський картонно-тарний комбінат" зливають у річку близько 12 мільйонів кубометрів відходів на рік.

Мальований повідомив, що на багатьох підприємствах очисні споруди в жахливому стані. Частина з них практично зруйнована, а водопровідні та каналізаційні системи аварійні і зношені. Реконструкції споруд, як зазначає глава ДЕІ, не проводилися десятки років.

Також на підприємствах часто не дотримується технологічний регламент очищення стічних вод, в результаті чого повернуті в річку води перевищують встановлені нормативи відведення.

На даний момент проводиться перевірка на заводі "Азот" в Сєвєродонецьку.

Мальований вважає, що якщо штрафи за подібні порушення не збільшувати, то підприємства і далі будуть зловживати ресурсами України.

Читайте також: У Лисичанську на відео потрапила юна "принцеса", яка намагалася вкрасти 40-кілограмову урну

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк