09.03.2021, 11:32

Офіс генпрокурора передасть Гаазі дані про обстріли РФ цивільних об'єктів на Луганщині

Ольга Романец | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Луганская

Офіс генерального прокурора підготував для передачі Міжнародному кримінальному суду дані про заборонені Женевською конвенцією обстріли російськими окупаційними військами цивільних об'єктів на Луганщині.

Про це повідомляє прес-служба ОГПУ, передає Час Пік.

"Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав чергове інформаційне повідомлення в офіс прокурора Міжнародного кримінального суду щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників окупаційних адміністрацій РФ на території Луганської області", - йдеться в повідомленні.

В офісі генпрокурора зазначили, що звернення містить інформацію про систематичне застосування Росією і підконтрольними їй бойовиками озброєння з непередбачуваними наслідками ураження, а також обстріли цивільних об'єктів.

"Йдеться про артилерійські обстріли лікарень, житлових будинків, об'єктів газо -, водо -, електропостачання, тобто тієї інфраструктури, яка не використовується у військових цілях, а, отже, заборонені Женевською конвенцією 1949 року", - зазначили в ОДПУ.

Загалом у повідомленні міститься інформація про 34 факти скоєних окупантами невибіркових обстрілів, які призвели до численних пошкоджень водопроводів, гідротехнічних споруд, виробничих будівель та обладнання, перерв у водопостачанні та електроживленні в селищах Новотошківське, Вовчеярівка, Лоскутівка, Підлісне, Тошківка, Світличне, міст Гірське, Золоте та Попасна. Загальна кількість населення цих населених пунктів сягає понад 40 тисяч осіб.

За словами Гюндуза Мамедова, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов'язаних зі збройним конфліктом на Донбасі, встановлено понад 4,2 тисячі потерпілих, з яких понад 90% – фізичні особи. При цьому тілесні ушкодження через обстріли бойовиків отримали 328 цивільних, а 197 людей загинули.

Інформаційне повідомлення для Міжнародного кримінального суду підготували Луганська обласна прокуратура спільно з Луганським обласним правозахисним центром" Альтернатива " та представниками Департаменту ОДПУ щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, на основі моніторингових візитів правозахисників

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss