22.04.2021, 07:49

Радіолокаційна станція "Дуга" в зоні ЧАЕС стала пам'ятником України

Леся Матвеева | Всі новини автора
Радиолокационная станция в зоне ЧАЭС

Радіолокаційна станція "Дуга" у Чорнобилі занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Уряд України на засіданні 21 квітня ухвалив рішення про внесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України радіолокаційної станції "Дуга" у Чорнобилі для подальшого її збереження, повідомляє Час Пік.

Рішення було прийнято з ініціативи Міністерства культури України. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram.

"На жаль, з часом об’єкти, що знаходяться в Чорнобильській зоні поступово руйнуються. Якщо не вживати жодних заходів – Зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити , адже наша спадщина – не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі, що знаходяться на її території. Тож зараз ми працюємо над визначенням інших об’єктів, які повинні бути частиною списку нерухомих пам’яток. Наша мета – попередження знищення, коли це можливо...",- написав Ткаченко.

За словами міністра, радіолокаційна станція "Дуга" є однією з візитних карток Зони та її символом. А внесення її до Держреєстру нерухомих пам'яток України посилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому.

Довідка: "Дуга" - радянська загоризонтна радіолокаційна станція для системи раннього виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет.

Радиолокационная станция "Дуга" Радиолокационная станция "Дуга" Радиолокационная станция "Дуга" Радиолокационная станция "Дуга"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк