20.05.2021, 11:34

Модернізація системи водопостачання: Понад 1 млн жителів Луганщини забезпечать якісною питною водою

Леся Матвеева | Всі новини автора
Луганская, водоснабжение

Для відновлення та модернізації системи водопостачання в Луганській області надійде 70 млн євро кредитних коштів. Безперебійне постачання якісної питної води отримають населення та підприємства на підконтрольній території України.

Між Україною та Францією 13 травня 2021 року підписано міжурядову угоду щодо залучення від Уряду Франції кредитних коштів у розмірі 70 млн євро для відновлення та модернізації мереж водопостачання та водовідведення в Попаснянському районі Луганської області. Про це ]]>повідомили]]> в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає Час Пік.

"Ми змогли у напрочуд короткі терміни вийти на старт реалізації цього важливого для людей проєкту. Для розуміння - загальна кількість споживачів,  яким постачає питну воду "Попаснянський районний водоканал" сягає 1 млн громадян. Тобто, понад 1 млн людей в результаті отримають якісну питну воду.

Я вдячний нашим французьким партнерам за підтримку. Адже кредит надається Україні на дуже вигідних умовах: на 40 років, з яких 15 років пільговий період, з річною ставкою кредитування 0,0092%", - наголосив віце-прем‘єр-міністр України Олексій Резніков.

В результаті буде забезпечено безперебійне постачання якісної питної води для населення і підприємств на підконтрольній Уряду території України: м. Попасна, м. Гірське, м. Золоте, смт Станиця Луганська, смт Нижнє, смт Тошківка, смт Врубівка, смт Малорязанцеве, смт Вовчоярівка, смт Новотошківське, с-ще. Розквіт, с-ще. Лоскутівка, с-ще. Підлісне, с-ще. Устинівка, с. Верхня Вільхова, с. Нижня Вільхова, с. Плотина, с. Нижньотепле, с. Артема, с. Боброве, с. Золотарівка тощо.

Термін реалізації проєкту - 2022-2026 роки. Мінрегіонрозвитку розпочало переговори з французькою делегацією щодо реалізації проєктів реконструкції мереж водопостачання в Луганській області, зокрема в місті Попасна, наприкінці вересня 2020 року.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк