04.08.2021, 13:40

У Сєвєродонецьку планують масштабні скорочення працівників ТЕЦ

Леся Матвеева | Всі новини автора
Северодонецкая ТЭЦ

На одній з найбільших в Україні теплоелектроцентралей - Сєвєродонецькій ТЕЦ - очікуються масштабні скорочення персоналу. Скорочення працівників теплоелектроцентралі планують провести до листопада 2021 року.

Як повідомили у Федерації профспілок Луганської області, така ситуація склалася через те, що Сєвєродонецька ТЕЦ більше не зможе працювати в режимі електростанції та виробляти електроенергію, передає Час Пік.

Під скорочення потрапляє 20% штату ТЕЦ, близько 100 осіб ризикують залишитися без роботи. Скорочення планують провести до листопада 2021 року.

"Останні роки діяльність ТЕЦ з випуску електричної та теплової енергії була збиткова. Причини - збільшення ціни на природний газ та його розподіл, затверджені органами місцевого самоврядування на збитковому рівні тарифи. Але ще більш ускладнило ситуацію скасування спеціальних зобов'язань НАК "Нафтогаз України" з постачання природного газу ТЕЦ для виробництва електро- та теплової енергії", - повідомив глава Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш.

Якщо ситуація з поставками газу для виробництва електроенергії не зміниться, Сєвєродонецька ТЕЦ перестане існувати як виробник електроенергії і підприємство буде змушене працювати в режимі котельні, водонагрівальним котлоагрегатом.

Як ситуація, що склалася, може відбитися на жителях Сєвєродонецька? За словами фахівців, робота ТЕЦ в такому форматі неминуче призведе до значного зростання тарифу на тепло для жителів міста.

У Федерації профспілок Луганської області повідомили, що не мають наміру закривати очі на ситуацію, що склалася і планують провести зустріч з главою області Сергієм Гайдаєм, для обговорення критичної ситуації на підприємстві. У Федерації профспілок підкреслили, що важливо не допустити масового звільнення працівників та зростання тарифів на тепло для жителів Сєвєродонецька.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк