31.08.2021, 11:34

У Сіверський Донець зливали тонни хімічних відходів: на ПрАТ "Рубіжанський КТК" провели обшуки

Леся Матвеева | Всі новини автора
Луганская, СБУ

На Луганщині СБУ викрила посадовців, які ледь не призвели до екологічної катастрофи в руслі річки Сіверський Донець. У річку зливали тонни небезпечних хімічних відходів.

У Луганській області Служба безпеки України викрила посадових осіб одного з великих хімічних підприємств на значних порушеннях екологічного законодавства. Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, передає Час Пік.

"Впродовж тривалого часу виробництво «економило» на ремонті та модернізації очисних споруд і зливало тони небезпечних відходів у Сіверський Донець. А щоб не платити екологічний податок у повному обсязі, посадовці занижували об’єми шкідливих викидів.

За висновками проведеної з ініціативи СБУ експертизи, рівень вмісту заліза у воді перевищує допустимий рівень у 15 разів, азоту амонійного - у 5 разів. Задокументовано і значне перевищення нафтопродуктів, магнію, сульфатів, фосфатів тощо", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що річка збагачує питні горизонти Лисичанська, Рубіжного, Сєвєродонецька та інших населених пунктів та є "найбільшим магістральним каналом меліорації земель регіону".

Луганская, СБУ

За даними Луганської обласної прокуратури, підозру оголосили посадовій особі приватного акціонерного товариства "Рубіжанський картонно-тарний комбінат" за фактом порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод та створило небезпеку для життя, здоров'я людей та довкілля (ч. 1 ст. 242 КК України).

"За даними слідства, начальник цеху підприємства у процесі виробничої діяльності упродовж 2020 року допускав понаднормові викиди небезпечних забруднюючих речовин у річку Сіверський Донець. Достовірно знаючи, що водовідведення від будівель водоочисних споруд комбінату здійснювалося з перевищенням гранично допустимих концентрацій, він не вживав заходів для зменшення впливу стічних вод зі  шкідливих речовинами на довкілля", - повідомили у прокуратурі.

За висновками експертиз, вказані порушення призводили до забруднення стану поверхневих вод річки і, як наслідок, створювали небезпеку для довкілля, життя та здоров’я місцевих мешканців. Сума завданих державі збитків складає близько 300 тис. гривень.

Санкція статті передбачає покарання виді штрафу від 1000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або обмеження волі на той самий строк.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк