10.10.2021, 21:30

На Луганщині побудують газопровід за 410 мільйонів, - Мінреінтеграції

Ольга Романец | Всі новини автора
коронавирус

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з партнерами планує побудувати газопровід на території Щастянського району Луганської області до 2023 року.

Про це повідомляє прес-служба відомства, передає Час Пік.

Як відомо, в результаті тимчасової окупації частини Луганської області газопровід "Лобачі-Луганськ ГРС-2" опинився на непідконтрольній Уряду України території. В результаті цього природний газ з Лобачевського родовища при можливому видобутку 110 тис. м3 на добу подається в обсягах від 30 м3 на добу (літній період) до 400 м3 на добу (зимовий період) тільки жителям села Лобачеве.

Для відновлення видобутку Лобачівського родовища і можливості забезпечення природним газом жителів населених пунктів Кряківка і Трьохізбенка Щастинського району був ініційований інвестиційний проект з будівництва газопроводу "УПГ Лобачевського ГКР - УКПГ Капітанівського ГКР".

Оптимальний маршрут будівництва становить 27,5 км, з яких 1,5 км проходить територією Луганського природного заповідника НАН України Трьохізбенський степ.

Для вирішення цього питання запропоновано до розгляду два варіанти: перенести кордон природного заповідника на 25 м завширшки та 1,5 км у довжину або перенести кордон населеного пункту, поблизу якого проходить будівництво.

Зазначається, що в перспективі газопровід зможе забезпечувати постачання природного газу також в Інші населені пункти області.

Термін реалізації проекту - до 2023 року. Орієнтовно сума інвестицій складе 410,5 млн грн з терміном окупності сім років.

У Мінреінтеграції нагадали, що в результаті окупації частини Луганської області газопровід "Лугачі-Луганськ ГРС-2" опинився на не підконтрольній уряду України території.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк