29.11.2021, 17:18

Сєвєродонецьк потрапив у список учасників проєкту з оновлення громадського транспорту

Марина Началова | Всі новини автора

У рамках проєкту "Міський громадський транспорт України ІІ" Сєвєродонецьк та низка інших міст України можуть отримати новий транспорт за рахунок кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій. Для реалізації проєкту наразі потрібне рішення Верховної Ради.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, передає Час Пік.

18 листопада 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону України про ратифікацію Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ». У рамках даної угоди передбачено надання Україні позики у розмірі 200 млн євро. Дані кошти буде спрямовано на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Окрім того, у рамках реалізації проекту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у містах Черкаси, Біла Церква, Кам’янське, Дніпро, Львів, Кременчук та Запоріжжя. Кошти для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту буде розподіллено серед міст України, які стали учасниками даного проекту, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці та інші.

«Прийняття Закону про ратифікацію даної Фінансової угоди є досить важливим кроком, що надасть Україні правові підстави для подальшої реалізації проекту. Якщо Закон буде прийнято до кінця 2021 року, то з наступного року ми очікуємо на підписання перших контрактів на поставку нового екологічно безпечного громадського транспорту для міст України», - повідомив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Проект «Міський громадський транспорт України ІІ» є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проекту «Міський громадський транспорт України І», який з травня 2017 року вже реалізується у Києві, Харкові, Луцьку, Одесі, Львові, Запоріжжі, Сумах, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі та Чернігові.

За час реалізації проекту «Міський громадський транспорт України І» було укладено контракти на постачання більше 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів для міст учасників проекту.

Читайте ще: Гайдай розповів про плани щодо відновлення мосту через Лисичанський содовий завод та об'їзної дороги

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк