12.05.2022, 11:28

Російські окупанти крадуть газ на Луганщині та залишили весь регіон без води та світла

Леся Матвеева | Всі новини автора
Луганская, война

У Новопскові російські окупанти самовільно втрутилися в роботу магістрального газопроводу, що транспортує газ на Луганщину та Донеччину. Зафіксовано несанкціонований відбір транзитного газу. Фактично йдеться про крадіжки газу.

На Луганщині з газом ще залишаються понад 21 тисячу абонентів. Це жителі п'яти населених пунктів, однак, не в кожному газ є повсюди. Про це в Telegram повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, повідомляє Час Пік.

За його словами, у тимчасово окупованому Новопскові 11 травня зафіксовані несанкціоновані зміни режимів транспортування газу, які свідчать про закриття газових кранів на компресорній станції. Зокрема, на магістральному газогоні "Новопсков-Шебелинка", що транспортує газ на територію Донецької та Луганської областей.

"Крім того, отримано інформацію про самовільне втручання з боку Новопсковського проммайданчика в транзитні потоки газу. Зафіксований несанкціонований відбір транзитного газу з магістрального газопроводу "Союз" в газопроводи на неконтрольованій Україною території Луганської та Донецької областей. Фактично мова йде про крадіжку газу", – написав Гайдай.

Як зазначив глава Луганщини, в області внаслідок ворожих обстрілів майже не залишилося вцілілих об'єктів життєзабезпечення.

"Росіяни знищують усе на своєму шляху. Переважну більшість критичної інфраструктури доведеться будувати з нуля. Якісь лінії електропередачі ще можна відремонтувати, але не дозволяють постійні обстріли в районах пошкоджених ділянок. Зараз електропостачання відсутнє всюди в області. Працюють виключно електрогенератори. Немає і централізованого водопостачання", - повідомив Гайдай.

Нагадаємо, на сьогоднішній день мета окупантів – повний контроль над Рубіжним та захоплення Сєвєродонецька. Наразі всі їхні дії спрямовані на виконання цих завдань. За інформацією голови Луганської ОВ, ситуація в регіоні залишається складною, продовжуються важкі бої та не припиняються ворожі обстріли.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк