26.05.2022, 09:38

Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців Запорізької та Херсонської областей: реакція МЗС України

Леся Матвеева | Всі новини автора
Иллюстративное фото / Открытый источник

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для мешканців окупованих Запорізької та Херсонської областей України.

РФ запроваджує спрощений порядок отримання російського громадянства для мешканців тимчасово окупованих Запорізької та Херсонської областей України. Документ із підписом Путіна вже опубліковано на офіційному порталі правової інформації, повідомляє Час Пік з посиланням на росЗМІ.

Путін вніс правки до свого указу №183 від 24 квітня 2019 року про спрощений порядок прийому до громадянства РФ мешканців Донецької та Луганської областей, які проживають на території ОРДЛО.

Згідно з новим указом, правом на спрощений порядок отримання паспорта РФ зможуть скористатися жителі Запорізької та Херсонської областей України.

Указ набирає чинності з його підписання.

Міністерство закордонних справ України засудило указ президента РФ про незаконну паспортизацію мешканців тимчасово захоплених окупантами територій у Херсонській та Запорізькій областях. Про це ]]>повідомляється ]]>на сайті дипломатичного відомства 25 травня.

"Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права, а також зобов’язань РФ як держави-окупанта, відповідно до статті 45 Гаазької Конвенції 1907 року та статті 47 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків. Це рішення не вплине на приналежність мешканців тимчасово захоплених Росією територій до громадянства України", - йдеться у заяві.

У МЗС наголосили, що примусова паспортизація українців у Херсонській та Запорізькій областях є черговим свідченням злочинної мети війни РФ проти України – захоплення українських територій для їхньої подальшої окупації та інтеграції у російське правове, політичне та економічне поле.

"Україна закликає міжнародне співтовариство зупинити Росію, яка скоює злочини проти України та українців в масштабах, незнаних в Європі з часів Другої світової війни. Ми вимагаємо негайно ухвалити шостий пакет санкцій ЄС, який включатиме ембарго на російську нафту, а також розпочати роботу над сьомим санкційним пакетом. Російський режим має бути притягнутий до відповідальності, а російська воєнна машина має бути позбавлена фінансових ресурсів", – наголосив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк