Безкоштовне житло для переселенців з Лисичанська, Сєверодонецька, Рубіжного: як отримати
Внаслідок вторгнення російської армії багато жителів Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та інших населених пунктів Луганської області змушені були залишити свої будинки, знайшовши притулок у безпечніших регіонах України. Обжитися на новому місці, втративши все, дуже складно. Адже на придбання нового житла кошти мають, мабуть, лише одиниці, а оренда - задоволення не з дешевих. Але вирішити питання з житлом можливо.
Як мешканці Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубежого та інших окупованих населених пунктів регіону можуть отримати безкоштовне житло - розповість Час Пік.
Безкоштовне тимчасове житло для переселенців
За інформацією юристів БФ "Право на захист" , безкоштовне тимчасове житло для переселенців надається у порядку черги та у разі його наявності.
Хто насамперед може отримати житло?
Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають:
- багатодітні сім'ї;
- сім'ї з дітьми;
- вагітні жінки;
- особи, які втратили працездатність;
- особи пенсійного віку з-поміж тих, чиє житло було зруйновано або стало непридатним для проживання в результаті бойових дій.
Куди звертатись?
Для взяття на облік слід звернутися:
- до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);
- до органу місцевого самоврядування;
- до військово-цивільної адміністрації за місцем обліку ВПО.
Які документи необхідні?
До уповноваженого органу, який знаходиться на території, де перебуває на обліку ВПО, необхідно подати заяву. До заяви додаються:
- копії документів, що засвідчують особу та підтверджують громадянство України;
- копія довідки про взяття на облік ВПО та копії відповідних довідок членів сім'ї (за наявності);
- копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні стосунки заявника та всіх членів його сім'ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна чи піклувальника тощо);
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності у наданні ВПО житлових приміщень з фонду;
- факт знищення чи пошкодження житла, що призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім'ї.
Ухвалення рішення про надання житла
На кожну особу чи сім'ю, яка потребує надання житлового приміщення, заводиться облікова справа, якій присвоюється номер та здійснюється його ідентифікація. Рішення про взяття ВПО на облік громадян, які потребують житла для тимчасового проживання, або про відмову у взятті на такий облік приймається уповноваженим органом протягом одного робочого дня після подання заяви. У разі надходження до фонду житлових приміщень, придатних для надання у тимчасове користування, відповідний уповноважений орган протягом трьох робочих днів з дня надходження такого житла зобов'язаний ухвалити рішення про надання житла переселенцям.
Допомога у регіональних хабах
З питаннями про надання тимчасового безкоштовного житла можна звертатися до хабів за місцем постановки на облік ВПО. Зокрема, згідно з останньою інформацією Луганської ОВА, таке житло для переселенців з регіону надає Гірська МВА . Притулок можна отримати у відремонтованій будівлі колишньої поліклініки та сільської ради у селищі Солобківці Хмельницької області. Проживання безкоштовне, оплачувати потрібно виключно комунальні послуги. Також безкоштовне житло можна отримати у Києві. Подробиці - у Telegram-каналі ЛОВА.
Якщо ніде жити - куди звертатися?
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій оприлюднило перелік телефонних номерів "гарячих" ліній у різних областях України, зателефонувавши на які, можна отримати консультації щодо безкоштовного поселення:
- Черкаська область: (068) 621-80-29, (050) 420-13-56;
- Житомирська область: (067) 399-62-72, (067) 499-29-16;
- Вінницька область: 15-26, зателефонувати з інших областей можна за номерами: (067) 435-24-42, (063) 514-85-57, (050) 401-43-30.
- Полтавська область: 0 800 502 230, (066) 673-53-03, (050) 69-27-431.
- Закарпатська область: (096) 284-33-68.
- Львівська область: в межах Львівської області - 112, зателефонувати з території інших областей можна за телефонами: (032) 259-60-31.
- Чернівецька область: 0 800 335 047.
- Волинська область: (066) 657-09-15, (033) 277-82-11.
- Тернопільська область: 0800335975.
- Івано-Франківська область: (099) 470-92-41.
- Рівненська область: (098) 505-83-25, (097) 008-81-91.
Які проблеми з наданням безкоштовного житла для ВПО існують?
За інформацією Луганської ОВА, житла потребують 153 283 сім'ї, які подали заявки. 20 громад області вже затвердили відповідні програми та приступили до їх реалізації. Сєвєродонецька МВА виділила на створення житлового фонду 115,0 млн грн, а також 318,0 млн грн - на будівництво модульного житлового містечка у с. Магерів Львівської області, Кремінська громада - 74,0 млн грн на тимчасове житло для переселенців та 16,0 млн грн - на забезпечення доступним житлом ВПО, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Однак своєчасно забезпечити ВПО житлом так просто. У ЛОВА зазначають, що взяти в оренду під житло необхідну кількість комунальних об'єктів неможливо. По-друге, як, наприклад, у Кіровоградській області, приміщенню, в якому могли б знайти притулок ВПО, вимагає значного ремонту . Щоб вирішити проблему оренди та ремонту житла, ведеться співпраця з міжнародними організаціями, міністерствами, Міжнародною організацією з міграції. Однак миттєві рішення знаходяться не завжди.
Пропонуємо до перегляду:
Презентуємо вам сьомий епізод анімаційного серіалу "Хробаки", присвячений "золотим рукам" та чавунним головам "видатних" науковців країни-агресора, які днями й ночами втілюють у життя "передові технології" розпилу грошей.
Серіал створено лисичанською студією "Час Пікчерс продакшн". Автор ідеї Vit Richer, інтерв'ю з яким можна почитати тут.
Читайте також: Названо 5 авто, які не можна купувати в 2023 році, і на те є вагомі причини
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |