Безкоштовне харчування, проживання, цільові кошти: на що мають право школярі та студенти-переселенці з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного

Через російське вторгнення тисячі дітей змушені були покинути свої домівки разом з батьками. І, на жаль, уже другий навчальний рік розпочнеться для учнів із Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та інших населених пунктів Луганської області не так, як це було до війни.
Які пільги можуть отримати школярі та студенти зі статусом ВПО - розповість Час Пік.
Пільги на проживання у гуртожитках
Як пояснили юристи БФ "Право на захист" , студенти зі статусом ВПО дійсно можуть претендувати на знижку під час проживання в гуртожитках.
"Постановою Кабміну №975 передбачено знижку до 50% на проживання у гуртожитку для студентів-ВПО, а також студентів, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення. Але скористатися такими пільгами можуть лише ті, хто не користувався адресною допомогою як ВПО, передбаченою постановою Кабміну №505", - розповідають юристи.
У постанові уряду №975 зазначається, що студенти-ВПО можуть претендувати на "проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою у розмірі, визначеному установою професійної вищої або вищої освіти в установленому законодавством порядку, але не більше 50 відсотків граничного розміру плати за проживання у студентських гуртожитках відповідного типу навчального закладу". Але це за умови, "що такі особи не отримують допомоги відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг".
Для того, щоб отримати знижку, необхідно звернутись до адміністрації вишу.
Цільова підтримка для студентів-ВПО
Студентам, які мають статус ВПО (у тому числі тим, хто навчається на денній формі у вузах), до закінчення навчальних закладів, але не більш ніж до досягнення ними 23 років, надається державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах .
Для реалізації такої пільги слід звернутись до деканату відповідного навчального закладу.
Безкоштовне харчування
Діти-переселенці, відповідно до пункту 4 Порядку організації харчування у навчальних закладах та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку , мають право на безкоштовне харчування. Юристи акцентують увагу на тому, що харчування має бути повністю, а не частково, безкоштовним. Облік веде класний керівник чи вихователь, який щодня (сьогодні на завтра) надає відповідну інформацію відповідальній особі та уточнює її з ранку поточного дня.
У разі порушення прав юристи рекомендують звертатися до освітнього омбудсмена:
- [email protected];
- м. Київ, Львівська площа, 14А, 04053;
- 0 95 143-87-26.
Також у разі порушення права дітей-ВПО на безкоштовне харчування та для додаткової інформації з цього приводу можна звернутися на "гарячу" лінію Міністерства з питань реінтеграції ТОТ за номером 1548.
Безкоштовне оздоровлення
Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" передбачено, що оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, зокрема, дітей з числа ВПО, здійснюється на кошти державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок та фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством. При вирішенні питання про першочерговість оздоровлення та відпочинку дітей враховується соціальний статус дитини та матеріальне становище сім'ї, в якій вона виховується.
Для реалізації такої пільги батькам дитини слід звернутись до органів місцевого самоврядування.
Яких пільг не передбачено для дітей-переселенців?
Юристи наголосили, що, на жаль, законом не встановлено такої пільги, як першочергове зарахування дитини до дошкільного навчального закладу. Наразі немає такого закону, який би гарантував дітям, взятим на облік як ВПО, право на першочерговий устрій у дитячі садки, якщо, звичайно, вони не належать до інших пільгових категорій (наприклад, дітей з особливими потребами, дітей військовослужбовців).
"Проте, як показує практика, подібні пільги можуть бути передбачені рішенням органів місцевого самоврядування в окремих населених пунктах", - зазначають юристи у Facebook .
Пропонуємо до перегляду:
Презентуємо вам сьомий епізод анімаційного серіалу "Хробаки", присвячений "золотим рукам" та чавунним головам "видатних" науковців країни-агресора, які днями й ночами втілюють у життя "передові технології" розпилу грошей.
Серіал створено лисичанською студією "Час Пікчерс продакшн". Автор ідеї Vit Richer, інтерв'ю з яким можна почитати тут.
Читайте також: Коли та як буде звільнено Сєвєродонецьк?: Прогноз таролога по регіону
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |