16.04.2024, 16:44

Руйнування інфраструктури та життя під загрозою: у мережі розповіли про реальний стан Рубіжного після окупації

Віктор Білий | Всі новини автора

У травні 2024 року буде два роки, як ЗС РФ окупували Рубіжне на Луганщині. Російські пропагандисти регулярно малюють картинку повернення до нормального життя, але чи це так дійсно?

Український журналіст Олексій Артюх в Telegram-каналі розповів про наслідки окупації міста, передає Час Пік.

За його словами, внаслідок бойових дій інфраструктура Рубіжного отримала значні руйнування та пошкодження. Знищено навчальні заклади: РПК, РІПФК, РПХТЛ, кілька шкіл та дитячих садків. Зруйновано залізничний вокзал та автовокзал, а також парк у мікрорайоні Південний, два палаци спорту та два ПК. Сотні приватних та багатоквартирних будинків.

Містоутворюючі підприємства НВП “Зоря” та Рубіжанський КТК не працюють. "Фармбіотест", "АГК Україна", панчішна мануфактура та інші евакуювались у відносно безпечні регіони та відновили виробництво там. Також евакуювався Луганський державний медичний університет, у якому навчалися не лише українські, а й іноземні студенти. Виїхали люди, які розвивали це місто.

"У березні окупанти заявили, що на території Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного та навколишніх населених пунктів за два роки були ексгумовані тіла 800 людей. Також зазначається, що на території "трикутника" ще залишаються масові поховання. Нагадаю, що в жовтні 2023 року окупаційна “адміністрація” заявляла про те, що на території Луганщини за рік було знайдено 1,5 тис. загиблих. Варто зазначити, що мова йде виключно про стихійні поховання. Реальна кількість жертв серед цивільних може бути набагато більша", - написав журналіст.

З тихого та комфортного міста Рубіжне, за його словами, перетворилося на військовий хаб. "На його території дислокуються окупанти з різних регіонів РФ, техніка розміщується в житлових кварталах, що ставить під загрозу життя та здоров'я цивільного населення".

"Попри заборону продажу спиртного, у місті процвітає алкоголізм. Криміногенна ситуація краще не стала. Багато місцевих просто не витримують таких реалій. Днями повісилася молода дівчина. З етичних міркувань деталі не вказую", - додав Артюх.

"Віджимаються" не тільки будинки та квартири, а й приміщення, що належать бізнесу. Замість "Фармбіотесту", який пропагандисти називають "західною біолабораторією", відкрили медичний центр “Био-лайн”, що працює виключно на ТОТ; замість Приватбанка на вул. Менделєєва тепер кафе “Приват”, АТБ став “Баzаром” тощо.

"Місто керують усім відомі колаборанти, у яких тепер розв'язані руки. Людей, які скаржаться на окупаційну адміністрацію, просто посилають. Це за України у всіх була власна думка, а зараз можна і на підвал сісти", - повідомив він.

Читайте також: У мережі показали, як зараз виглядає окуповане Рубіжне (відео, фото)

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк