Як можна доставити документи або річ у Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне та отримати посилку з окупованих міст
Поїздка до окупованих міст - ризикований та майже нереалізовний захід. Тому в мережі періодично виникають питання про те, наскільки реально доставити посилку з території підконтрольної уряду України до Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного або інших населених пунктів, які знаходяться в окупації.
Час Пік проаналізував, які є можливості та наскільки реально доставити необхідну річ чи документ у міста "трикутника".
Які способи обговорюються
Згідно з повідомленнями користувачів мережі, шляхів доставити посилку до Лисичанська, Сєвєродонецька або Рубіжного можливо через так званих "перевізників". Річ чи документ проїде кілька країн і побуває в різних руках, доки дістанеться адресата. І, звичайно, не безкоштовно. Більш надійний спосіб - передавати посилку через когось знайомого, якщо, звичайно, ця людина зможе пройти фільтрацію і потрапити додому.
Прямих способів передачі немає, як і поштових.
Які ризики?
Шанс, що посилка дійде до адресата мінімальний. Ті, хто намагався передавати посилки через "перевізників", стверджують, що речі можуть бути загублені. У деяких випадках все виходить, але чекати потрібно довго і заплатити багато. Конкретних сум ніхто не називає. Ймовірно, все залежить від того, скільки запросить "перевізник", і об'єктивні чинники тут не діють. У тому числі інформація актуальна і для тих, хто намагається передати посилку з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного на територію України чи третіх країн.
Крім того, за твердженнями користувачів мережі, посилки можуть бути вилучені на російській митниці.
Чи можна передавати документи та які речі "під забороною"?
Для українців зараз є лише одна можливість потрапити на окуповані території - через аеропорт "Шереметьєво". Тому, якщо є гостра необхідність передати посилку, слід також враховувати норми російського митного законодавства. Прямої заборони на ввезення тих чи інших документів (якщо це не цінні папери) немає. Однак ризики слід розуміти. Як і радять користувачі мережі, краще передавати не оригінали, а завірені нотаріусом копії. Передавати як посилку гроші теж потрібно з обережністю. Якщо у того, хто перевозить гроші, у сумі буде більше 10 тисяч доларів, то доведеться складати декларацію.
Ліки можна передавати не всі. Сильнодіючі препарати, психотропи провозити можна лише з декларацією та персональним рецептом лікаря, який був би перекладений російською мовою та засвідчений нотаріально. Перед тим, як передавати ліки, необхідно докладно вивчити, які саме є рецептурними в РФ.
Звертати увагу необхідно навіть на те, у що упаковано посилку або документи. Не виключено, що у звичайній газеті росіяни розглянуть матеріал "із закликами або виправданням екстремізму чи тероризму".
Чи пропустять на блокпостах?
У мережі неодноразово з'являлася інформація про те, що на блокпостах при під'їзді до населених пунктів "трикутника" також проводяться перевірки особистих речей та допити. І тут навіть формально законодавство не діє. Тим більше що є свідчення конфіскації особистих речей. Зокрема, не можна провозити алкоголь. Швидше за все, його конфіскують.
Передаючи посилку в окупацію (та з окупації), потрібно бути готовим до того, що вона буде "під пильною увагою" і може не дійти. Навіть ті "перевізники", які себе зарекомендували, та довірені люди - не гарант доставки необхідної речі чи документа.
Читайте також: Будівництво нових об'єктів і відновлення старих: які "плани" щодо Лисичанська озвучують росіяни та чи схоже це на правду
Читайте ще: "Ощасливлення" народу триває, або Як окупанти завалюють Лисичанськ "крутими" подарунками
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |