04.06.2024, 16:15

Житло в іпотеку – вихід? ВПО з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного мають право на пільговий кредит

​​​​​​​Жилье в ипотеку - выход? ВПЛ из Лисичанска, Северодонецка, Рубежного имеют право на льготный кредит

Через війну, розв'язану РФ в Україні, продовжує зростати кількість внутрішньо переміщених осіб, а відтак й збільшується кількість переселенців, які потребують житла у більш безпечних регіонах України. Саме тому в Україні продовжує діяти програма, яка дозволяє ВПО придбати житло на доступних умовах.

Як переселенці з Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного, а також внутрішньо переміщені особи з інших прифронтових регіонів можуть стати учасниками проєкту, що дає їм змогу придбати житло на доступних умовах, розповість Час Пік.

Програма "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб"

В Україні, як ]]>повідомляє ]]>Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, продовжує діяти програма "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб", що реалізується Мінреінтеграцією спільно з Держмолодьжитлом за фінансової підтримки Уряду Німеччини. Програма діє вже 3 роки та показала свою ефективність у вирішенні проблеми житла для переселенців.

28 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України з метою сприяння вирішенню питання забезпечення житлом ВПО ухвалив постанову]]> №451]]> про надання пільгових іпотечних кредитів переселенцям за рахунок коштів, наданих німецьким державним банком KfW. Завдяки цій програмі сім'ї, які втратили житло через війну, отримують можливість придбати житло в іпотеку під 3% річних.

6 червня відбудеться черговий (16-й) відбір сімей ВПО на отримання пільгових кредитів. Під час прямої трансляції буде відібрано 600 сімей, які матимуть змогу оформити пільговий кредит на придбання житла. ]]>Пряма трансляція ]]>відбудеться на YouTube-каналі фонду 6 червня о 13:00. Переможців оберуть шляхом випадкової вибірки з використанням програмного забезпечення.

У Мінреінтеграції наголосили, що за підсумками попередніх відборів 669 сімей ВПО вже отримали пільгові кредити, завдяки яким купили власне житло.

Умови та порядок кредитування

Кредити надаються на строк до 30 років, але не більше ніж до досягнення позичальником на дату повного виконання зобов’язань за кредитним договором віку 65 років (включно).

Розмір первинного внеску – 6% від вартості житла.

Детальніше ознайомитись з Порядком можна за ]]>посиланням]]>.

Як подати заявку

Заяву на отримання пільгового кредиту можна подати двома способами:

  • особисто, звернувшись до відділення Держмолодьжитла. Для цього необхідно заповнити відповідну ]]>форму заяви]]> письмово;
  • електронною формою через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Дія), перейшовши за ]]>посиланням]]>.

Докладніше ознайомитися з інформацією про те, як подати заявку, можна за ]]>посиланням]]>.

Як зазначила віце-прем'єр-міністерка – Міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, цей проєкт показав свою ефективність, а отже, його потрібно масштабувати. За її словами, пільгова іпотека допоможе не лише вирішити проблему переселенців із житлом, а й сприятиме поверненню в Україну з-за кордону працездатних переселенців та заробітчан.

Відбудеться 16 відбір серед кандидатів на отримання кредиту за програмою "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб". Але він буде не останнім. Вже наступного дня після відбору, 7 червня, можна буде подати заяву на отримання пільгового кредиту та стати учасником 17-го відбору. Важливо! У день розіграшу подати заявку неможливо.

Житло в іпотеку – вихід для "трикутника"?

Міста т.зв. "трикутника" спорожніли влітку 2022 року, перед російською окупацією звідти виїхала більша частина місцевого населення. Переселенці з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного розкидані сьогодні не лише по всіх регіонах України, а й по різних країнах світу. І хоча більшість жителів "трикутника" сподіваються на повернення, на жаль, багато хто вже не повернуться до рідних міст. Одна з головних причин – людям просто нема куди повертатися.

Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне сильно постраждали від обстрілів. Зараз в окупованих містах повним ходом йде "показове відновлення", коли російські будівельники латають ледь постраждалі будинки або роблять "цукерку" з вцілілих багатоповерхівок. Про відновлення зруйнованих та вигорілих багатоквартирних будинків навіть не йдеться. Всі ці руїни та попелища були чиєюсь домівкою, тому навіть після деокупації людям повертатися нема куди. Можливо, багато хто й хотів би скористатися пропозицією взяти пільговий кредит та придбати житло у рідному місті, але сьогодні це зробити нереально.

Частина жителів з міст "трикутника" вже розпочала нове життя на новому місці. Нова робота, навчання, більш-менш безпечні міста... Напевно, хтось і скористається можливістю стати учасником проєкту, тим паче якщо на Луганщині житла більше немає.

Якщо говорити про окуповані Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне, то сьогодні там все пустуюче житло внесено у т.зв. "чорний список". Усі квартири та будинки переселенців будуть розпродані, для цього у Кремлі дали добро на видачу пільгових кредитів. Переважно такою можливістю користуються росіяни, оскільки місцеве населення окупованих міст не має коштів на цю "щедру пропозицію".

Сьогодні російські "визволителі" заговорили про повноцінне відновлення Лисичанська. Проте, у "грандіозному" плані з забудови міст "ЛНР" сучасними житловими комплексами, чомусь немає міст "трикутника" - Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне просто "кинули"...

Війна триває й кількість переселенців зростає. Багато населених пунктів у Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Запорізькій областях стерті з землі й залишилися лише на мапі. Для ВПО з цих міст та сіл, які мають таку можливість, отримання пільгового кредиту на купівлю житла – безперечно, вихід.

Читайте також: На ТОТ видають "зелену карту": чи потрібен такий документ мешканцям Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк