31.05.2024, 18:10

В "ЛНР" намічено "велике будівництво": скільки нових багатоповерхівок з'явиться у Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному для "понаїхавших"?

В "ЛНР" грядет "большая стройка": сколько новых многоэтажек появится в Лисичанске, Северодонецке и Рубежном?

На окупованій території Луганської області розпочинається "велике будівництво". Міста обіцяють забудувати новими житловими комплексами із сучасними висотками, облаштованою прибудинковою територією та новими комунікаціями. Але є нюанс - "ощасливлять" лише кілька обраних міст.

Окупаційна влада Луганської області після "приєднання" частини регіону до РФ все частіше говорить про "відродження", що наближається. У т.зв. "ЛНР" "руський мир" правив 10 років і за цей час на окупованій частині Луганщини нічого, за великим рахунком, не було зроблено. Усі невдачі, промахи, бездіяльність влада списувала на близькість до фронту. Тепер раптом заговорили про грандіозне будівництво, наче війна закінчилася, і люди можуть, не побоюючись, вкладатися у нерухомість. У яких містах т.зв. "ЛНР" росіяни мають намір розгорнути "велике будівництво" і що планують будувати, розповість Час Пік.

"Даєш новобудову!"

Сьогодні влада т.зв. "ЛНР" всюди розповідає про "грандіозне будівництво", намічене на найближче майбутнє. Влада, яка з 2014 року не може вирішити проблеми з водопостачанням, опаленням, вивезенням сміття, ремонтом ліфтів тощо, раптом обіцяє забудувати міста новими багатоповерхівками.

Як повідомила пресслужба т.зв. "Мінбудівництва та ЖКГ ЛНР", вже знайдено інвесторів, які згодні вкласти кошти у будівництво понад 100 багатоквартирних будинків. Землю під будівництво житлових висоток вже виділено, визначено компанії-забудовники та прийнято рішення про те, у яких містах розпочнеться будівництво нового житла. За словами чиновниці з т.зв. "Мінбудівництва та ЖКГ ЛНР" Тетяни Буряк, понад 100 багатоповерхівок планується побудувати у Луганську, Алчевську, Стаханові (у травні 2016 р. місто перейменовано на Кадіївку) та Антрациті. За словами чиновниці, забудовники планують збудувати 14 багатоповерхових будинків в Алчевську, близько 90 – у Луганську та 1 – в Антрациті.

Як раніше повідомляли у відомстві, у "ЛНР" вже підібрали 117 земельних ділянок під будівництво житла. По 17 земельних ділянок компанії-забудовники вже готують проєкти з забудови. Зараз у ФРТ РФ на розгляді знаходиться ще 6 земельних ділянок під будівництво житла: 1 – у Стаханові та 5 – у Луганську. На цих ділянках планують збудувати по 20 багатоквартирних будинків у кожному місті.

За словами Буряк, після отримання дозволу будівництво нового будинку займає від півтора до двох років. Судячи з гучних заяв та грандіозних планів, влада т.зв. "ЛНР" розраховує, що приблизно через два роки окуповані міста будуть забудовані новими житловими комплексами.

Непідйомне житло

Поки що новобудови в "ЛНР" - тільки у планах, але забудовники вже активно розпродають квартири у майбутніх будинках. Наприклад, "ПСБ" приймає заявки на видачу іпотечних кредитів під 2% річних для придбання квартир у житловому комплексі, який буде збудовано у Ленінському районі окупованого Луганська. Згідно з планами забудовника, це буде 21-поверховий житловий комплекс на 117 квартир із підземним автопаркінгом й ввести в експлуатацію його планують у I кварталі 2026 року.

За інформацією, розміщеною на сайті забудовника, вартість "однушки" у ЖК "Красноярський" у Луганську стартують від 5,7 млн ​​рублів:

  • вартість 1-кімнатних квартир – від 5,7 млн ​​руб. до 7,8 млн руб.;
  • вартість 2-кімнатних квартир – від 7,2 млн руб. до 8,2 млн руб.;
  • вартість 3-кімнатних квартир – від 9,9 млн руб. до 14,5 млн руб.;
  • вартість 4-кімнатних квартир – 13,5 млн рублів.

Керівник Луганської філії "ПСБ" заявив, що пільгова іпотека - це "можливість швидко, зручно та безпечно укласти угоду з купівлі квартири" і він "дуже радий, що ще більше луганських сімей зможуть покращити житлові умови". А що думають самі "ощасливлені" луганчани?

Судячи з коментарів у мережі, місцеві жителі навряд чи спроможні придбати квартири у новобудовах, а це означає, що нові житлові комплекси заселятимуться росіянами. Щоправда, самі луганчани не розуміють, навіщо росіянам їхати "у глухомань", де постійні проблеми з водою, звалища сміття і регулярні "прильоти". До того ж, у російських регіонах можна купити житло значно дешевше.

"Звідки такі ціни?", "Ціна звичайно "доступна". На кого розраховано?", "Офігіти! І це куди може будь-якої миті ракета прилетіти і все рознести", "У Ростові можна квартиру купити за ці гроші. Слів немає" , "У Ростові дешевше", "У Воронежі дешевше", "Це не для злиднів", "Все для народу, для їхнього кращого життя...", "У Пітері вдвічі дешевше. І там не стріляють..." , "Коли це Луганськ став філією Саудівської Аравії? Я щось пропустила?", "Це для любителів екстриму. Води немає, дороги роблять (поганяти можна), на начальство управи не знайти...", "І хто за такі ціни братиме?", "А хто втратив житло, хоч отримане, хоч куплене, будуть і далі бомжами", - пишуть у мережі місцеві жителі.

Житло для "понаїхавших"

В окупованих містах Луганщини може повторитися така сама ситуація, як у "звільненому" Маріуполі, де місцевим жителям відмовляють в отриманні квартир у нових будинках, збудованих на місці їх зруйнованих багатоповерхівок. Мешканці Маріуполя опинилися буквально на вулиці – їхнє житло російська армія зруйнувала обстрілами, а нова "влада" обіцяє, у найкращому разі, компенсаційні квартири десь на околицях міста. Новобудови в центрі міста – це комерційне житло й квартири в них продаватимуть в іпотеку. Зрозуміло, придбати квартири зможуть лише окупанти, оскільки місцеві жителі залишилися без житла, майна та засобів для існування.

Як повідомляє Маріупольська міськрада, у подібній ситуації опиняються майже всі мешканці Маріуполя, які втратили квартири. Склалася ситуація – "Маріуполь не для маріупольців". Тепер місцеві жителі, які втратили через війну все, намагаються протестувати та шукати справедливості. До речі, багато хто з них чекав на "руський мир" і не залишив місто після окупації, коли була можливість.

"Жителі окупованого Маріуполя, які нещодавно раділи "звільненню" та приходу російських окупантів, тепер... істерять і скаржаться, що російська влада їх обдурила. На місці їх зруйнованих руснею будинків тепер будується комерційне житло, яке... продається приїжджим з Росії, а самі зрадники залишаються без житла. Почекуни та зрадники більше не потрібні окупантам. Більше того, Москва на них забила, а місцева маріонеткова влада на їхні скарги не звертає уваги. Ну що? Звали Росію? Раділи окупантам? Російські окупанти прийшли, і Росія кинула вас! Карма!", - ]]>написав ]]>український політик Борислав Береза ​​у Telegram.

"Трикутник" у прольоті

Але мешканці "нових звільнених" територій Луганщини залишаються "чужими" не лише для росіян, а й для мешканців т.зв. "ЛНР". Жителі "республіки" ніби мстять, бо їм на 10 років довше довелося виживати у "руському мирі".

Сьогодні російські пропагандисти люблять вихвалятися "відновленням" "звільнених" міст т.зв. "трикутника" на Луганщині. В РФ чи не з кожної праски розповідають про те, як у Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному ставлять нові вікна та двері, замінюють батареї та тягнуть нові труби... Проте, в озвучених планах "грандіозного будівництва" жодного слова про міста "трикутника". На найближчі роки у цих містах не планується будівництво нового житла - Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне "пролітають".

Чим керується влада т.зв. "ЛНР" поки що незрозуміло. Близькість фронту - вже не актуальне виправдання, оскільки сьогодні ЗСУ періодично відправляють "привіти" глибоко у ворожий тил й "бавовна" у Луганську, Алчевську та Стаханові - справа вже звична. Тим більше, російські пропагандисти люблять розповідати, наприклад, скільки грошей Татарстан "ввалює" у Лисичанськ, ремонтуючи та відновлюючи... То чому б не будувати нове житло? То може, окупанти просто боятися не втримати ці міста під час наступу ЗСУ чи втратити під час можливих "великих переговорів"?

У будь-якому разі, поки що про повномасштабне відновлення жителі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного можуть й не мріяти - вони не потрапили у "грандіозні плани". Хоча нещодавно росіяни заявили, що з'явилася можливість повноцінно зайнятися Лисичанськом. Однак, "балакати - не мішки пересувати", як говорить відома приказка. Поки що жителям Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного треба мріяти не про новобудови, а думати, як вижити, оскільки окупанти ненав'язливо готують їх до "могилізації".

Тим часом на окупованих територіях почали видавати "зелені карти". Що це за документ "зелена карта", і кому з мешканців Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного його потрібно отримати, читайте у нашому матеріалі.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк