Документи на житло та авто доведеться міняти? Які клопоти несе перейменування Сєвєродонецька на Сіверськдонецьк
Міста "Сєвєродонецьк" більше не існує. Його мешканці тепер офіційно "живуть" у Сіверськдонецьку. У багатьох городян у зв'язку з перейменуванням виникли переживання щодо того, що тепер буде з документами та чи не доведеться сіверськодончанам, які через окупацію міста проживають в інших населених пунктах, стикатися з труднощами у зв'язку з перейменуванням.
Час Пік з'ясував, що деякі нюанси все ж таки виникати можуть.
Нова назва для міста
19 вересня поточного року парламент України підтримав постанову про перейменування понад 300 населених пунктів, до яких увійшов і Сєвєродонецьк. Місто отримало нову назву - Сіверськдонецьк. Перейменування викликало бурхливі обговорення в мережі, оскільки багато городян не вважають його доречним і обурені тим, що не відбувалося жодних відкритих обговорень, в рамках яких кожен міг би висловити свою точку зору. Крім того, виникли побоювання щодо документів та необхідності бігати інстанціями, щоб привести "паперові справи" у відповідність до нововведень. Тим більше, що місто перебуває в окупації.
Чи справді перейменування міста - це проблема?
Як пояснили юристи "Донбас СОС" , законодавство не зобов'язує у разі перейменування робити заміну документів.
"Зміна назви вулиць, населених пунктів та районів не вважається підставою для зміни реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання можна провести під час обміну паспорта або зміни прізвища, тобто у випадках, коли є пряма потреба", - стверджують юристи.
Тож жити з паспортом, в якому значиться "Сєвєродонецьк" можна, проте при маніпуляціях, наприклад, зі зміною прізвища або при заміні паспорта все ж таки буде вказуватися нова назва - Сіверськдонецьк. Стару назву в документи вже вписувати ніхто не буде. Варто зазначити, що якщо ви замовлятимете, наприклад, повторне свідоцтво про народження в "Дії", то воно буде видане з новою назвою міста.
Що буде з документами на нерухомість?
За твердженнями юристів, право власності на нерухомість у разі зміни назви населеного пункту залишається чинним. Теоретично, проблем з подачею заяв про зруйноване майно (як і при подальшому отриманні компенсації) виникнути не повинно, оскільки закон не вимагає внесення змін до свідоцтв про право власності. Однак як процедура відбуватиметься на практиці - поки невідомо. Жодних коментарів не надходило.
Водночас, якщо йдеться безпосередньо про процедуру продажу, дарування чи наслідування, то вносити зміни до документів доведеться. У такому разі власник може подати заяву до органу державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно щодо внесення змін у зв'язку зі зміною назви населеного пункту. Заяву можна подати особисто чи через довірену особу.
Якщо ви маєте намір успадкувати нерухомість, у місцевих органах містобудування та архітектури можна отримати довідку про перейменування населеного пункту. На основі правовстановлюючих документів зі старою назвою та довідки нотаріус видає новий документ з новою адресою. Вартість послуг нотаріуса від цього не зміниться.
Втім, зараз Сєвєрскодонецьк знаходиться в окупації, тому продаж/купівля з наступним переоформленням житла, яке знаходиться в місті, неможливе.
Чи потрібно міняти документи на транспорт?
Документи на автотранспорт та номерні знаки, як стверджують юристи, міняти не потрібно. Перейменування міста не потребує обов'язкової перереєстрації транспортного засобу або внесення змін до техпаспорту. Власник може це зробити під час продажу або дарування ТЗ.
Виходячи з коментарів від мешканців населених пунктів, які були перейменовані раніше, деякі складнощі можуть виникати з невідповідністю у документах у разі переїзду за кордон. Однак щодо кожної ситуації краще отримувати окрему консультацію.
Читайте також: Виплати для переселенців переглянули: що дає ВПО з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного нова постанова уряду
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |