П’ять відер води - і холод триває: як Луганськ входить в зимову ізоляцію
Жителі окупованого Луганська цього року знову зіткнулися з серйозною кризою в системі опалення. Попри офіційні заяви комунальних служб про стабільне теплопостачання, у багатьох будинках батареї залишаються холодними, температура в квартирах ледь сягає 13-16°С, а ситуація з кожним роком тільки погіршується.
На російських державних каналах з'явилися репортажі, в яких мешканці Луганська висловлюють свої скарги на холод у квартирах, але реальних дій щодо покращення ситуації місцеві жителі досі не побачили, передає Час Пік.
Місцеві жителі, обурені умовами проживання, все частіше звертаються до ЖЕКів з проханням вирішити проблему, але у відповідь отримують одні й ті ж пояснення: система нібито "завоздушена" - тобто повітря в трубах заважає воді циркулювати належним чином. Але як би вони не старалися розв’язати проблему самотужки, зливаючи по кілька відер води з батарей, покращення немає. Дехто каже, що спускає по 10-15 відер, але вода залишається холодною. Ба більше, деякі співробітники ЖЕКів, за словами мешканців, лише глузують із людей, радячи "злити ще кілька відер", і запевняють, що з їхнього боку все в нормі.
У кімнатах зберігається температура в межах 13°С, а з обігрівачами та іншими додатковими джерелами тепла - до 16°С. Через постійний холод і вологу на стінах та вікнах з'являється пліснява, а через це страждає здоров'я мешканців, особливо дітей, у яких стає звичним захворювання дихальних шляхів.
"Кожен рік одне й те ж: опалення немає, квартира волога, а діти хворіють", - скаржиться мешканка однієї з багатоповерхівок.
Крім холодного опалення, в багатьох будинках спостерігаються інші проблеми з інфраструктурою, зокрема протікання дахів, що погіршує загальний стан будівель і створює ще більше дискомфорту для мешканців. У людей вже немає надії на швидке вирішення цих проблем, і вони змушені шукати інші засоби обігріву. Найпоширенішими стали газові плити, які включають на цілий день, ризикуючи при цьому через можливе накопичення шкідливих речовин у закритих приміщеннях.
Незважаючи на відсутність належного теплопостачання, рахунки за опалення приходять у повному обсязі. Місцеві жителі обурені тим, що змушені платити за тепло, якого немає, але ігнорувати платежі не можуть, оскільки це загрожує штрафами і подальшими проблемами з комунальними службами. Люди нарікають на те, що вимушені платити за фактично ненадані послуги, і називають такі дії комунальних служб не тільки несправедливими, а й цинічними.
Попри численні звернення до адміністрацій і комунальних служб, результатів практично немає. Відповідальні організації лише відписуються обіцянками, а реальної допомоги від них люди не бачать.
Влада, за словами мешканців, замість реальних кроків лише звітує про налагодженість теплопостачання та справність комунальних систем. Через безвихідь люди вдаються до використання додаткових обігрівачів і газових плит, що загрожує не лише підвищеними витратами на електроенергію, а й небезпекою отруєння чадним газом. Тим не менш, для більшості мешканців Луганська це єдиний спосіб зігріти свої домівки. Або жителі розміщують електрообігрівачі, що призводить до значного навантаження на електромережі та підвищення витрат на електроенергію.
Читайте також: Скільки можна ще терпіти?! Як мешканці окупованої Луганщини борються з енергетичною кризою
Вижити на ставку лікаря: реалії медицини в окупованому Луганську
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |