06.11.2024, 18:19

"Примус як інструмент пропаганди": на ТОТ учнів та студентів змушують писати "радіодиктанти"

Марина Гончар | Всі новини автора
одод

На тимчасово окупованих територіях України російські окупаційні адміністрації організували проведення так званого "радіодиктанту", залучивши до цього студентів і учнів старших класів підконтрольних їм навчальних закладів.

Про це повідомляє ]]>Центр національного спротиву]]>, передає Час Пік.

Однак участь у заході не була добровільною — студентів змушували брати участь примусово, аби заповнити аудиторії та створити видимість масової підтримки серед молоді.

"Радіодиктант" був офіційно присвячений так званим "поневоленим народам", однак справжня його мета полягала в черговій пропагандистській акції. Російські окупаційні адміністрації використовують такі заходи для демонстрації контролю над населенням та його, начебто, залучення до культурних проєктів.

Проте, як відзначають місцеві жителі, цей процес значно більше нагадує постановку. Місцевих учнів і студентів, а також викладачів, змушують брати участь у таких акціях під загрозою покарань, що ще більше підкреслює примусовий характер цієї ініціативи.

Особливо активну участь у "диктанті" забезпечували учні старших класів загальноосвітніх шкіл та студенти фейкових вищих навчальних закладів, які російські сили створили на захоплених територіях після початку повномасштабної агресії.

Такі заклади не мають офіційного визнання ні в Україні, ні на міжнародному рівні, але російські чиновники прагнуть надати їм "законного" статусу, імітуючи академічні та освітні традиції.

Примусові заходи подібного типу є відображенням ширшої політики, яку Росія застосовує на тимчасово окупованих територіях, де громадянське суспільство не має можливості для самостійного розвитку. Усі суспільні процеси тут перетворюються на пропагандистські інструменти, підконтрольні російським військовим та окупаційним адміністраціям.

Читайте також:

Ікони як трофеї: російські окупанти забирають святині Донбасу - відео

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк