Російські військові вивозять свої сім’ї з Криму: тривога серед окупантів зростає
На тлі посилення ударів по військових об'єктах у Криму та активного перекидання російських військових на фронт, сім'ї окупантів дедалі частіше залишають півострів.
Інформація від агентів руху спротиву "АТЕШ" у Феодосії, Євпаторії та Севастополі свідчить про те, що дружини російських військових, які переїхали до Криму після 2014 року, виявилися нездатними повністю інтегруватися в місцеве середовище, передає Час Пік.
Основними причинами відтоку окупантів і їхніх родин є:
- Проблеми з працевлаштуванням – попри численні обіцянки «нового життя» в Криму, російські переселенці стикаються з небажанням місцевих підприємств брати їх на роботу. Роботодавці віддають перевагу кримчанам, які краще знають місцеві умови та не асоціюються з окупаційним режимом.
- Соціальна ізоляція – більшість сімей військових не змогли знайти тут друзів або підтримку. Їм складно адаптуватися, а кримчани, які змушені були залишитися під окупацією, часто ставляться до новоприбулих насторожено або навіть відверто вороже.
- Зростаюча напруженість між переселенцями та місцевими жителями – у розмовах між собою росіяни все частіше називають кримчан "ждунами" (натякаючи на їхні приховані проукраїнські настрої). Вони звинувачують місцевих у нелояльності до окупаційної влади, що тільки посилює соціальний розкол.
- Загроза безпеці – ключовий фактор, що змушує російські родини залишати Крим, – це страх перед можливою ескалацією бойових дій. Зокрема, удари по Чорноморському флоту РФ, військових базах та логістичних центрах змушують росіян розуміти, що півострів більше не є "тихою гаванню".
Сигнали про відтік сімей російських військових свідчать про наростаючу паніку в середовищі окупантів. Якщо раніше вони вважали Крим безпечним місцем для розміщення своїх родин, то зараз ситуація кардинально змінилася.
Попри те, що в Росії умови життя також погіршуються, багато хто з переселенців вирішує повернутися, аби уникнути потенційних загроз у разі деокупації Криму Збройними силами України.
Читайте також:
"Закрита дорога страху": як FPV-дрони ЗСУ змусили окупантів панікувати на Луганщині
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |