22.02.2025, 20:05

Російські "інвестори" отримують шахти в "ЛНР" за безцінь: гірникам залишається лише боротися за свої прав

Марина Гончар | Всі новини автора
Шахти Луганщини

У тимчасово окупованих районах Луганської області продовжується процес передачі промислових об’єктів російським структурам.

Про це повідомляє Луганська ]]>ОДА]]>, передає Час Пік.

Зокрема, із квітня 2024 року окупаційна адміністрація передає так званим "інвесторам" 10 вугледобувних підприємств. Фактично, росіяни отримують і виробничі потужності, і багатомільярдні борги шахт, що накопичувалися роками.

За офіційними заявами окупантів, з моменту зміни власників у ці шахти було спрямовано дев’ять мільярдів рублів. Однак ці кошти не підуть на погашення заборгованості із заробітної плати гірникам. Замість цього окупаційна влада заявляє, що фінансування нібито спрямоване на "створення безпечних умов праці". Насправді ж працівники шахт не побачили ні грошей, ні реальних змін на підприємствах.

Багато шахтарів, які пропрацювали на цих підприємствах десятки років, не можуть отримати належні їм виплати. Заборгованість із зарплати тягнеться ще з довоєнних років, а російські власники не збираються її погашати. Гірникам доводиться самостійно намагатися вирішувати питання із боргами та втраченим трудовим стажем, звертаючись до судів у Росії. Проте, враховуючи реалії російської «правової системи», шанси на справедливість у шахтарів мінімальні.

Один із так званих "інвесторів" отримав у користування десять шахт, серед яких:

  • "Самсонівська-Західна",
  • "Довжанська-Капітальна",
  • "Комсомольська",
  • шахти імені Вахрушева та імені Фрунзе,
  • "Молодогвардійська",
  • "Червоний партизан",
  • шахта імені Баракова,
  • "Суходольська-Східна",
  • "Харківська".

Фактично, ці стратегічні підприємства передані російським компаніям за безцінь, що вкотре підтверджує колоніальний підхід Москви до окупованих територій. Росія не зацікавлена у розвитку промисловості "ЛНР" чи забезпеченні шахтарів роботою – головне завдання полягає у максимальному видобутку вугілля на користь російської економіки.

Передача шахт у тимчасово окупованих районах Луганщини – ще один крок до повного розграбування ресурсів регіону. Російські "інвестори" отримують підприємства за символічні суми, не несучи відповідальності за борги перед шахтарями. Люди залишаються без грошей та соціальних гарантій, а будь-які обіцянки окупантів про покращення умов праці виглядають лише прикриттям для чергових схем збагачення.

Читайте також:

Росіяни скаржаться на удари по Кремінній: ситуація в окупаційному місті

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк