На тимчасово окупованій Луганщині пілотно запроваджено нову "вимогу для держслужбовців": доводити відсутність родичів у ЗСУ

На тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна адміністрація почала впроваджувати нову практику щодо "перевірки благонадійності" місцевих держслужбовців, працівників освіти та інших працівників бюджетної сфери.
За повідомленнями руху опору "Жовта Стрічка" , у низці міст, зокрема в Антрациті та Хрустальному (колишній Красний Луч), пілотно впроваджено вимогу до співробітників державних установ заповнити анкету, в якій необхідно надати вичерпну інформацію про родичів до другого коліна включно, передає Час Пік.
Особлива увага приділяється з'ясуванню, чи не має хтось із родичів зв’язків зі Збройними силами України, Силами оборони чи будь-якими добровольчими формуваннями. Практика подання таких анкет поки що впроваджується у форматі "добровільно-примусового", однак ситуація викликає дедалі більше напруження серед місцевих працівників.
За свідченнями джерел, анкети мають на меті виявити навіть найменші зв’язки з українськими силовими структурами, незалежно від рівня спорідненості чи тривалості контактів. Водночас вказівок щодо того, які наслідки чекають на тих, чиї родичі мають стосунок до ЗСУ або до України загалом, наразі немає. Проте є обґрунтовані побоювання, що заповнені анкети можуть стати основою для звільнення з роботи, переслідувань або шантажу.
Систематичне збирання персональних даних, зокрема родинних зв’язків і можливих патріотичних настроїв, дає змогу окупаційній владі формувати списки "неблагонадійних" осіб, обмежувати їхній доступ до державної служби та освіти, а іноді й застосовувати до них репресивні заходи.
Окрім того, така ініціатива демонструє недовіру окупантів навіть до власного кадрового складу. Адже підозри у прихильності до України та участі в спротиві дедалі частіше виникають навіть серед тих, хто формально працює на окупаційні структури.
Яким чином окупаційна влада планує перевіряти достовірність інформації з анкет, наразі невідомо. Але, з огляду на тенденції до посилення контролю і репресій на ТОТ Луганської області, цілком ймовірно, що цей пілотний проєкт згодом пошириться і на інші населені пункти, а також інші сфери зайнятості.
Читайте також:
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |