Ельдорадо "місцевого розливу". Чи судилося здійснитися мріям жителів Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного про "райське життя"?

Влада "ЛНР" знову заїкається про "нове життя" у "звільнених" містах на Луганщині. Людям розповідають про швидкий небувалий розквіт економіки та промисловості, про будівельний бум та грандіозні плани на майбутнє. Яка доля у цих маячних галюцинаціях відведена Лисичанську, Сіверськодонецьку та Рубіжному, і чи чекати мешканцям "трикутника" небувалого процвітання, розповість Час Пік.
"Вологі мрії"
У т.зв. "ЛНР" до 1 липня 2025 року планують завершити комплексне розмежування майна у федеральну, регіональну та муніципальну власність. Земельні ділянки після розмежування майна мають намір виставити на торги. Як заявили чиновники, землю буде віддано під забудову житлових комплексів, нових супермаркетів та торговельно-розважальних центрів. За словами влади, вже створено "програму з розвитку торговельної мережі" й незабаром у "республіці" з'явиться мережа великих ТРЦ.
Крім того, на торги буде виставлено об'єкти, зруйновані під час бойових дій. До цієї категорії потрапляють об'єкти, які не мають власників або які проходять процедуру визнання безгосподарними. Іншими словами, влада "ЛНР" вирішила розпродати всю "віджату" нерухомість. Вже запустили торги на право укладання договору оренди зруйнованої будівлі супермаркету "Лелека" та мріють про реалізацію масштабного проєкту на площах розбитого гіпермаркету "Епіцентр" у Луганську.
Для того, щоб простіше було продати або здати в оренду "віджате" майно, депутати т.зв. "народної ради ЛНР" ухвалили відповідний "закон", який "передбачає встановлення до 2028 року можливості передачі в оренду без проведення конкурсів та аукціонів державного та муніципального майна". Чиновники запевняють, що на цих площах буде розміщено виключно об'єкти соціально-культурного та комунально-побутового значення. Крім того, влада просто спить і бачить, що інвестори кинуться розгрібати виставлені на торги землі та об'єкти для реалізації масштабних інвестиційних проєктів.
У Центрі Національного Спротиву назвали ці мрії "вологими" мріями окупантів.
"Росіяни знову фантазують про "нове життя" на ТОТ Луганщини. Після "розмежування" земель нібито з’являться ТЦ, розваги, магазини... І от-от – “Луганськ-Молл” із Starbucks та H&M у кожному селі! Ну звісно ж....
Але питання: Які, до біса, бренди підуть у знищену, напівмертву "ЛНР"? Хто шопитиметься – бабуся з "єдіной Росії" на 7 тисяч рублів чи “мобік” без рук, але з пакетом гречки?
ТЦ на ТОТ? Хіба що з паролем "достукатись до унітаза". Бо інфраструктура – рівня XIX століття", – йдеться у повідомленні ЦНС.
"Колишня велич"
Справді, про яке процвітання та розвиток може йтися, якщо на території окупованої Луганщини немає нормальних доріг, молодь біжить із "ЛНР", а про культуру, освіту, охорону здоров'я, побутове обслуговування – краще взагалі промовчати. Вся ця ахінея щодо "процвітання" та "казкове майбутнє" розрахована на внутрішнього споживача. Жителів "ЛНР" вже 10 років годують небилицями про "допомогу Росії" і про "світле майбутнє". За фактом – в окупованих містах Луганщини пахне далеко не "процвітанням"...
Усі плани, проєкти, сценарії заточено лише на розвиток Луганська. Всі інші міста на території окупованої Луганщини змушені виживати в тіні "столиці ЛНР". До речі, Луганськ теж не блищить якістю життя і не займає високих рядків у рейтингу інвестиційної привабливості. У 2014 російська політична партія ЛДПР запропонувала повернути почесне звання "Місто-герой" та привласнити його Луганську та Донецьку. Напевно, сьогодні вони б сильно здивувалися, побачивши, на що перетворився окупований росіянами Луганськ.
"Столиця ЛНР" перетворюється на велике сміттєзвалище, а полчища щурів та зграї бродячих собак на вулицях вже нікого не дивують. В окупованому Луганську великі проблеми із водопостачанням та якістю води, і проблему цю владі не вдається вирішити вже протягом 10 років. За роки окупації у Луганську винищили майже все працездатне чоловіче населення. Ті, кому пощастило вижити на полі бою, залишившись каліками, тепер тягнуть жалюгідне існування, скаржачись на брак грошей та відсутність допомоги від влади. За 10 років у Луганську не відкрилося практично нічого нового. Якісь підприємства окупанти потроху відновлюють та запускають, але переорієнтовують їх на військові потреби.
Тим часом кремлівські пропагандисти продовжують створювати ілюзію "відродження" та "процвітання". Цими казками годують і місцеве населення, і російських телеглядачів. Жителям Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного, "звільненим" у 2022 році, також обіцяють, що їхні міста "дуже скоро" перетворяться на подобу Ельдорадо, просто треба "трохи потерпіти і почекати".
Як не дивно, але є люди, які продовжують у це вірити, хоча на власні очі спостерігали за тим, як процвітаючий, сучасний, красивий, перспективний та благополучний Донецьк – місто-мрія перетворювалося на сіру напівзруйновану непоказну "столицю ДНР". Як Луганськ трансформувався у місто-звалище, в якому гостро відчувається кадровий голод, катастрофічно не вистачає лікарів, вчителів, водіїв, комунальників. Від колишньої величі цих "міст-героїв", не залишилося й сліду...
"Ельдорадо місцевого розливу"
"Російські брати" продовжують "красиво" обіцяти та створювати ілюзію відродження "трикутника". Російські пропагандисти посилено працюють, щоб інсценувати відновлення Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного. Незважаючи на незліченну кількість сюжетів новин "з полів", відео- та фоторепортажів, за фактом, у цих містах нічого нового за три роки не збудовано. Все "відновлення" зводиться до ремонту будівель, які постраждали від обстрілів. Жодне підприємство не запущено, всі нібито нові супермаркети відкриті на "віджатих" площах, всі нібито капітально відремонтовані та відбудовані установи – у будинках, які не постраждали від обстрілів.
Ремонт будинків та квартир – окрема тема. Люди вже втомилися від "показухи" і не соромлячись розповідають усе, що вони думають про "капітальні ремонти" та "спеціалістах", завезених з РФ.
Якщо не дивитися телевізор, не читати пропагандистську макулатуру, а копнути глибше, стає зрозуміло, що жителі Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного можуть навіть не сподіватися на капітальне відновлення житла найближчими роками. Все на що вони можуть розраховувати – це "показові ремонти" багатоповерхівок. Так званий "уряд ЛНР" ухвалив регіональну адресну програму капітального ремонту багатоквартирних будинків на 2024-2026 роки. Проте виявилося, що будівництво та ремонти в основному проводитимуться у Луганську. Наприклад, у Лисичанську та Сіверськодонецьку, згідно з цією програмою, за 3 роки планують "капітально відремонтувати" всього по кілька багатоповерхівок. Залишається тільки гадати, скільки років знадобиться для того, щоб відремонтувати всі будинки у "трикутнику".
До речі, регіональна адресна програма передбачає капітальний ремонт дахів та підвальних приміщень, фасадів та фундаментів будинків, ремонт ліфтових шахт та модернізацію ліфтів, а також капітальний ремонт внутрішньобудинкових інженерних систем електро-, тепло-, газо-, водопостачання, гарячого водопостачання, водовідведення. Проте, програма не поширюється на аварійні та зруйновані під час бойових дій багатоквартирні будинки. У Лисичанську, Сіверськодонецьку та Рубіжному таких будинків багато. Виходить, що на основну частину будівель у цих містах програма не поширюється...
Поки в окупованому Луганську будуватимуть, мешканці прифронтових міст "трикутника" задовольнятимуться "показовими ремонтами". А що буде після того, коли Путін оголосить про закінчення війни й "фінансові ін'єкції" припиняться? Можливо для когось "звільнені" Лисичанськ, Сіверськодонецьк та Рубіжне – вже "місто казка, місто мрія". Але якесь Ельдорадо "місцевого розливу" виходить...
Читайте також: "Подарунок" від російської влади: Жителям "нових регіонів" дозволили включати до пенсійного стажу періоди роботи в Україні
Читайте ще: "Равшани і Джамшути рулять": Як ремонтники-гастарбайтери з РФ "роблять нерви" жителям Лисичанська
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |