01.05.2025, 16:41

Безкоштовне житло: що на даний момент доступне переселенцям з Лисичанська, Сіверськодонецька та Рубіжного

бесплатное жилье для переселенцев

Переселенці з Лисичанська, Сіверськодонецька, Рубіжного та інших населених пунктів Луганської області можуть знайти безкоштовне житло або змінити пункт розміщення. У пошуку безкоштовного житла допомагають зручні сервіси, завдяки яким можна дізнатися про умови, подивитися кількість вільних місць та вибрати оптимальний варіант.

Про те, де і як ВПО з міст “трикутника” та інших населених пунктів регіону можуть знайти безкоштовне житло — розповість Час Пік.

Як дізнатися про наявність місць розміщення в регіоні?

За ]]>інформацією]]> Міністерства розвитку громад та територій України, наявність пунктів розміщення у тому чи іншому регіоні можна дізнатися на платформі “]]>Там, де вас чекають]]>”. На інтерактивній карті можна побачити кількість місць розміщення та дізнатися, чи є вільні місця. Зважаючи на актуальні дані, найбільший відсоток зайнятих місць розміщення у Вінницькій та Полтавській областях, проте в інших регіонах відсоток вільних місць вище.

Також на платформі вказано номери телефонів контакт-центрів з питань розміщення по кожній області. Варто зазначити, що загальна кількість місць для розміщення ВПО (як зайнятих, так і вільних) становить 1 219 555.

Безкоштовне житло від фізичних осіб

Знайти безкоштовне житло можна на платформі "Прихисток". Достатньо просто вибрати регіон, вказати інформацію про склад сім'ї, ознайомитися з пропозиціями та зв'язатися із власниками житла. Крім того, існує створений волонтерами сервіс "Допомагай", який діє за аналогічним принципом.

Як зазначають у Міністерстві громад та територій, у разі знаходження безкоштовного житла через ці ресурси ВПО не втратять можливість отримувати грошову допомогу на проживання. Можливе оформлення субсидії. У свою чергу власники житла отримають компенсації.

Безкоштовне житло, організоване місцевою владою

Житло для переселенців надають обласні військові адміністрації та органи місцевого самоврядування. Зокрема, ВПО можуть бути розміщені у місцях компактного проживання. Заявити про бажання оселитися у місці компактного проживання у тому чи іншому регіоні можна під час евакуації, у гуманітарних штабах чи зателефонувавши на гарячі лінії місцевої влади.

На сьогодні, за даними Міністерства громад та територій, 5670 місць компактного проживання стали домом для близько 1 млн громадян.

У перспективі — будівництво житла

Голова Луганської ОВА Олексій Харченко під час першої конференції після призначення на посаду зазначив, що у пріоритеті — залучення громад регіону до проєктів з будівництва житла для ВПО. Зокрема, адміністрації зможуть формувати фонди житла та отримувати у користування землі для будівництва. Приміром, зараз Сіверськодонецька МВА очікує рішення щодо отримання у користування землі в Київській області. Крім того, розглядається можливість запровадження компенсації для тих ВПО, які готові взяти житло в іпотеку.

Забезпечення житлом — це одне з найскладніших та найважливіших питань для переселенців. Багато людей усвідомлюють, що не зможуть самостійно придбати житло після того, як втратили його в окупованому регіоні. Наразі в Україні працює велика кількість місць компактного розміщення. Але це не вирішує питання глобально. Можливо, будівництво нового житла для ВПО стане надійним рішенням. Однак на яких умовах переселенці зможуть заселятися у нове житло та скільки часу знадобиться на його будівництво — невідомо.

Читайте також: Заберуть не лише квартири: у Лисичанську, Сіверськодонецьку, Рубіжному росіяни знайшли ще один вид майна для "прихватизації"

Читайте ще: "Без цього не вижити?": Росіяни передали жителям Сіверськодонецька "вкрай необхідну" допомогу до травневих свят

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк