26.05.2025, 20:08

Ремонт для картинки: як у Лисичанську замилюють очі "відновленням"- фото

Віра Висоцька | Всі новини автора
Нові фото з окупованого Лисичанська показують розриті двори, занедбаний парк та зруйнований ТЦ "Лимон". Реальна картина "відбудови" контрастує з пропагандою. Місто виглядає безлюдним.

У мережі з’явилися нові світлини з тимчасово окупованого Лисичанська, які красномовно свідчать: реального відновлення міста немає.

Попри гучні заяви російської пропаганди про "будівництво нового життя", на фото видно – змінюється лише картинка, а не реальність, передає Час  Пік.

Знімки з околиць спальних районів демонструють типовий "ремонт по-російськи": розриті двори, ями та траншеї, які, ймовірно, подаються як роботи з відновлення водопостачання чи каналізації. Проте результатів цих “робіт” не видно — лише розтрощене покриття і пилюка.

Те, що називають благоустроєм, здебільшого виконується руками самих мешканців. У пропагандистських сюжетах часто з’являються кадри, як люди власноруч прибирають вулиці від сміття. І це не про ініціативу, а про виживання — прибирають, бо жити у бруді стає неможливо.

Кількість людей і транспорту в кадрі — мінімальна. Місто виглядає порожнім, напівзаконсервованим. Очевидно, місцеві, що залишилися, воліють зайвий раз не з’являтися на вулицях, побоюючись як небезпеки, так і свавілля окупантів.

Окрему увагу привертає дитячий парк "Максим-парк" з “чортовим колесом”, що давно зупинилось. Трава пробилася крізь тротуари, атракціони іржавіють під дощами — ознак життя немає.

Ще один шокуючий символ занепаду — торгівельний центр “Лимон”. Колись жвавий центр міста, сьогодні це обгорілий та зруйнований скелет будівлі. Попри свою центральну локацію, він лишається недоторканим, наче пам’ятник байдужості до міста й людей.

Так звана "відбудова" Лисичанська виявляється лише спробою створити візуальну ілюзію стабільності. За фасадом яскравої пропаганди — руїни, страх і життя на межі. Реальність, яку не показують у сюжетах російських телеканалів, добре видно на фото, які пробиваються крізь інформаційну блокаду.

Читайте також: 

Ні даху, ні права: переселенців з Попасної змушують залишити гуртожиток у Луганську

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк