13.12.2020, 08:32

Масові протести у Франції тривають: сутички з поліцією та понад 140 затриманих

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Массовые протесты во Франции продолжаются

Жителі Франції знову вийшли на масові акції протести проти законопроєкту "Про глобальну безпеку", який передбачає покарання за поширення знімків поліцейських та їх даних. Під час суботньої акції сталися сутички між протестувальниками та поліцейськими.

У Франції люди протестують проти законопроєкту "Про глобальну безпеку", який знаходиться на розгляді парламенту. Критики цього документа стверджують, що це "замах на свободу слова та свободу зібрань", повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Стаття 24 документа передбачає великий штраф та ув'язнення для тих, хто розміщує в інтернеті фотографії поліцейських, на яких чітко видно їхні обличчя, а також повідомляє їх адреси та прізвища. 

На вулиці міст Франції вийшли понад 26 тис. демонстрантів. Акції протесту відбулися у Монпельє, Страсбурзі, Діжоні, Турі та Ліоні.

Массовые протесты во Франции продолжаются

У Парижі на вулиці вийшли близько 10 тисяч осіб. "Марш свободи" був затьмарений зіткненнями між протестувальниками та силовиками. Заарештовано понад 140 осіб. 

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін заявив, що під час демонстрацій вдалося уникнути серйозних зіткнень та погромів, підпалів автомобілів та розбиття вітрин магазинів.

Спочатку демонстрації проходили мирно. Але потім групи протестувальників почали закидати поліцію пляшками, кидати в них петарди та шумові гранати. На це поліція відповіла водометами та застосувала сльозогінний газ.

Нагадаємо, згідно з законопроєктом "Про глобальну безпеку", за поширення матеріалів з правоохоронцями при виконанні пропонують карати одним роком позбавлення волі та штрафом в 45 тисяч євро.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss