26.01.2021, 20:22

Держсекретарем США призначений американець з українським корінням Ентоні Блінкен

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Энтони Блинкен

Сенат США затвердив Ентоні Блінкена на посаді державного секретаря при адміністрації нового президента Джо Байдена.

Кандидатуру Блінкена висунув Байден, який раніше багато років працював з ним, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

Більшість сенаторів з обох партій проголосували за кандидатуру Блінкена, проти були лише 3 республіканця.

Блінкен почав політичну кар'єру ще при президенті Біллі Клінтоні: тоді він був спічрайтером Клінтона, перебував в апараті Ради національної безпеки США, був спеціальним помічником президента, курирував проблеми відносин з Європою.

У 2000-х роках Блінкен керував апаратом демократичної фракції Комітету Сенату США з міжнародних відносин. При адміністрації Барака Обами обіймав посаду радника з національної безпеки тодішнього віце-президента Байдена. Пізніше Блінкен займав посади заступника радника з національної безпеки президента і заступника держсекретаря.

Примітно, що коріння нового держсекретаря США пов'язані з Україною. У минулому році, коли Байден представляв свою майбутню команду, Блінкен розповідав, що його дід по батьковій лінії емігрував з Києва до США, а вітчим, відомий міжнародний прокурор Сем Писар, пережив Голокост і знаходився в концтаборах в окупованій нацистами Польщі.

Блінкен неодноразово відвідував Київ. Він підтримує надання Україні летальної зброї. Також відомо, що він добре знає президента РФ Володимира Путіна і виступає проти російської агресії щодо України.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss