29.01.2021, 09:46

У Киргизстані відбулася інавгурація нового президента

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Кыргызстане состоялась инаугурация нового президента

У Киргизстані відбулася інавгурація нового президента Садира Жапарова. У зв'язку з урочистим заходом у Бішкеку посилили заходи безпеки.

Церемонія інавгурації президента Киргизстану Садира Жапарова відбулася 28 січня в будівлі Киргизької національної філармонії у Бішкеку в обмеженому форматі через пандемію коронавірусу, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Нового главу держави зустрічала почесна варта Національної гвардії країни. Жапаров прочитав текст присяги, після чого йому вручили державні символи - нагрудний знак та президентський штандарт.

Як заявив Жапаров, його перші президентські укази будуть спрямовані на вихід з кризи і відновлення економіки країни.

Він також пообіцяв, що Киргизстан буде дотримуватися багатовекторності у зовнішній політиці та виконувати міжнародні зобов'язання.

52-річний Садир Жапаров ще три місяці тому перебував у в'язниці. Він був серед кількох відомих політиків, звільнених з в'язниці під час протестів. Жапаров відбував 10-річний термін ув'язнення за звинуваченням у захопленні заручників під час акції протесту проти видобутку корисних копалин на північному сході Киргизстану в жовтні 2013 року. Жапаров категорично заперечував звинувачення на свою адресу.

Нагадаємо, дострокові вибори президента Киргизької Республіки та референдум щодо визначення форми правління в країні відбулися у Киргизстані 10 січня 2021 року. У виборах взяли участь 17 кандидатів. Жапаров набрав 79,2% голосів від числа виборців.

За підсумками референдуму, посилення інституту президента підтримали понад 1,1 млн киргизців, за парламентську форму правління проголосувало 152 тис. (трохи менше 11%), ще 62 тис. (4,5%) віддали голоси проти всіх форм правління.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк