20.05.2021, 07:24

"Ми відповімо": про що Блінкен і Лавров говорили під час переговорів у Рейк'явіку

Леся Матвеева | Всі новини автора
Блинкен и Лавров

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров під час зустрічі у Рейк'явіку (Ісландія) обговорили "українське питання".

Держсекретар США Ентоні Блінкен 19 травня зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим в ісландській столиці. Це перша зустріч керівників американського та російського зовнішньополітичних відомств, відтоді як Блінкен очолив Держдеп США, повідомляє Час Пік.

Ентоні Блінкен заявив, що США розраховують на стабільні та передбачувані відносини з РФ, і додав: "не секрет, що у нас є розбіжності". 

Як наголошується на сайті американського Державного департаменту, держсекретар США висловив "глибоку стурбованість у зв'язку з триваючим розгортанням російських військових в Україні і поруч з нею". У той же час він визнав, що інтереси Росії та США перетинаються в багатьох сферах.

"Якщо Росія діятиме агресивно проти нас, наших партнерів, наших союзників, ми відповімо... Ми прагнемо до передбачуваних стабільних відносин із Росією... Ми віримо в те, що зможемо працювати разом", – цитує Блінкена CNN.

У відповідь Лавров підтвердив наявність розбіжностей у поглядах Москви і Вашингтона на міжнародний порядок, проте заявив, що РФ готова "розгребти завали, що дісталися у спадок від попередніх адміністрацій США з функціонування дипломатичних місій США в Росії і російських в США".

"Ми готові обговорити всі питання... Ми дуже розходимося в оцінці міжнародної ситуації і в підходах до її вирішення", - сказав Лавров.

Він зазначив, що розраховує обговорити з Блінкеном питання, в яких інтереси Москви і Вашингтона збігаються, а головне - проблеми стратегічної стабільності. 

Блінкен закликав Лаврова до співпраці з низки "інтересів", зокрема йдеться про пандемію COVID-19, зміну клімату та ядерні програми в Ірані та Північній Кореї.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк