08.06.2021, 17:38

Інженери придумали абсолютно новий спосіб виробництва електрики

Ольга Романец | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
электичество

Інженери Массачусетського технологічного інституту відкрили спосіб отримання електрики за допомогою крихітних частинок вуглецю, які можуть створювати електричний струм просто взаємодіючи з органічним розчинником.

Про це повідомляється на сайті навчального закладу, передає Час Пік.

За їх словами, рідина, органічний розчинник, витягує електрони з частинок, генеруючи струм, який може бути використаний для управління хімічними реакціями або для живлення мікро - або нанорозмірних роботів.

Відкриття дозволяє займатися електрохімією без проводів. Воно стало результатом досліджень вуглецевих нанотрубок - порожнистих трубок, що складаються з решітки атомів вуглецю, які володіють унікальними електричними властивостями.

"Ця технологія інтригує, тому що все, що вам потрібно зробити, це пропустити розчинник через шар цих частинок. Це дозволяє займатися електрохімією, але без проводів", - кажуть дослідники.

У новому експерименті, що описує явище, вчені показали, що вони можуть використовувати одержуваний електрострум для запуску реакції, відомої як окислення спирту - органічної хімічної реакції, яка важлива в хімічній промисловості.

Читайте також: Цього літа Україну накриє аномальна спека: коли її очікувати

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss