21.06.2021, 15:24

У музеях Туреччини запрацювали два нові україномовні аудіогіди

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss

Відразу два україномовні аудіогіди запрацювали в Туреччині – в Археологічному музеї Анталії та в музеї Святого Миколая у Демре, провінція Анталія.

Запуск аудіогідів відбувся в межах ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської, повідомила прес-служба Офісу Президента, передає Час Пік.

«Символічно, що літній запуск аудіогідів відкрила Туреччина. Країна, яку українці обрали як один з найпопулярніших напрямків для відпочинку. У межах нашого проекту маємо вже 20 україномовних аудіогідів, з яких сім – у Туреччині. Це чудово», – зазначила перша леді Олена Зеленська.

Археологічний музей в Анталії відкрився в 1922 році і є другим за величиною музеєм Туреччини. Він має відкриту галерею, 13 виставкових залів, у яких налічується близько 5 тисяч художніх творів та 15 тисяч артефактів, що охоплюють період від доісторичної доби до Османської держави.

Місто Демре, у якому розташований музей Святого Миколая, було другим релігійним центром Анатолії у V столітті нашої ери. Завдяки єпископу Миколаю місто здобуло славу за межами регіону та стало важливим центром християнства.

«Запрошую всіх українців приїжджати в Анталію, відпочивати та йти в музеї, брати аудіогід, обирати українську мову та насолоджуватися величною турецькою культурою. Спільними зусиллями першої леді та українських дипломатів популяризуємо українську мову у світі та робимо світову культуру доступнішою для українців», – додав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Туреччина – місце перетину багатьох цивілізацій. Один з найпопулярніших туристичних напрямків для українців. Щороку близько півтора мільйона наших громадян обирають цю країну для відпочинку.

Впровадження україномовних аудіогідів – один з напрямків культурної дипломатії. Найближчим часом очікується запуск аудіогідів в Австрії та в Узбекистані, повідомили в ОПУ.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss