25.06.2021, 08:59

На Чехію обрушився потужний торнадо: зруйновано міста та села, є жертви та постраждалі

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Чехия, торнадо

У Чехії через сильний вітер та торнадо, який обрушився на Південно-Моравський край, зруйновано міста та села, загинуло щонайменше 5 осіб, більше 150 постраждало.

Через негоду рятувальники оголосили надзвичайну ситуацію. Кількість загиблих уточнюється, рятувальні служби дістають людей з-під завалів зруйнованих будинків, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Найбільших руйнувань зазнали міста Бржецлав та Годонін. Торнадо зруйнував половину села Грушки, від будинків залишилися тільки стіни. Сильних руйнувань зазнали ще 7 сіл, зокрема Лужице, Моравська-Нова-Весь та Микулчице.

У постраждалих містах дерева падали на будинки, автомобілі та перехожих, в одному з міст сильний вітер перекинув автобус.

За різними оцінками, всього постраждало від 150 до 200 осіб. В результаті стихійного лиха знеструмленими залишаються понад 30 тисяч будинків.

Рятувальники оголосили надзвичайну ситуацію третього ступеня. Служби з усієї країни, а також Австрії та Словаччини допомагали постраждалим. Чеська армія перекрила зону стихійного лиха.

Під руїнами житлових будинків знаходяться люди, ведуться рятувальні операції.

Метеоролог Міхал Чак назвав торнадо одним з найсильніших, які спостерігалися в Чехії останнім часом. За його словами, це може бути торнадо F-4. При такій негоді швидкість вітру розвивається від 332 до 418 км/год.

Чехия, торнадо Чехия, торнадо Чехия, торнадо Чехия, торнадо Чехия, торнадо Чехия, торнадо

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss