30.08.2021, 16:23

У Росії лісові пожежі підібралися до ядерного центру в Сарові

Марина Началова | Всі новини автора
пожар

У Нижньогородській області Росії горить ліс. У закритому місті Саров, де знаходиться Всеросійський ядерний центр, спостерігається сильне задимлення.

Пожежі в мордовському заповіднику недалеко від Сарова почалися ще в перших числах серпня, передає Час Пік з посиланням на російські ЗМІ.

З початком пожеж мер Сарова Олексій Сафонов ввів у місті режим НС. На території Нижньогородської області та республіки Мордовія також введено міжрегіональний режим НС з федеральним рівнем реагування.

Минулого тижня Саров накрив сильний смог від пожеж. Жителі скаржилися, що через дим часом не видно сусідні будинки. У МНС запевнили, що на території міста загорянь немає, а задимлення пояснили зміною напрямку вітру, який приніс дим з палаючого заповідника.

У соцмережах кілька днів тому з'явилися повідомлення про те, що вогонь підійшов впритул в КПВВ на в'їзді в Саров, було навіть опубліковано відео, як прикордонники намагаються збити вогонь лопатами. У ядерному центрі заявили, що кадри були зняті тиждень тому, і ситуація на КПВВ зараз спокійна.

У МНС запевняють, що ядерному центру загрози немає, і обіцяють ліквідувати пожежі поблизу Сарова в найближчі дні.

Український блогер Олександр Коваленко повідомив, що дим від пожеж біля Сарова несе в бік Києва.

"Хорошого мало, особливо якщо враховувати розміщення там ядерного центру, не тільки з відповідними екземплярами озброєнь, а й захороненнями", - пише Коваленко.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк