10.09.2021, 07:26

З Кабула вилетів перший комерційний рейс: серед пасажирів є українці

Леся Матвеева | Всі новини автора
Кабул, аэропорт

З аеропорту Кабула 9 вересня вилетів перший міжнародний комерційний рейс з часу захоплення талібами влади в Афганістані. На борту літака понад 100 іноземців, у тому числі громадяни України.

Першим міжнародним комерційним літаком з пасажирами, що вилетів з аеропорту Кабула, став борт компанії Qatar Airways, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Йдеться про літак авіакомпанії Qatar Airways, який прибув до Кабула з гуманітарною допомогою. Назад він вже вилетів з пасажирами на борту, включаючи іноземних громадян.

"Називайте це як хочете, чартерний або комерційний рейс, у всіх є квитки та посадочні талони", - сказав спеціальний посланник Катару в Афганістані Мутлак аль-Кахтані.

Як повідомило інформоване джерело, серед людей, що відлетіли з Кабула - громадяни Канади, України, Німеччини, Великобританії та США. Всі вони потрапили до списку іноземців, яким таліби дозволили покинути країну. Пасажири були перевезені у катарській колоні після узгодження з талібами безпечного проходу.

Катар та Туреччина допомогли талібам відкрити аеропорт. За останні дні міжнародні рейси прилітали з посадовими особами, техніками та допомогою.

За даними джерела CNN, Kam Air та Ariana Afgan Airlines - основні афганські авіаперевізники, планують перезапустити різні маршрути.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк