17.09.2021, 08:28

Італія першою в Європі ввела обов'язкову вакцинацію для працівників усіх сфер

Леся Матвеева | Всі новини автора
Италия, коронавирус

Італія з 15 жовтня вводить обов'язкову вакцинацію від COVID-19 для працівників усіх сфер. Щоб працювати, представники всіх без винятку професій повинні отримати "зелені перепустки".

Італія стала першою європейською країною, в якій введена обов'язкова вакцинація для працівників усіх сфер. Працівників без "зеленого пропуску" не допустять до місць роботи, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Відзначається, що державні та комерційні компанії повинні призначити відповідального за перевірку таких "перепусток", як це зараз відбувається в школах та університетах.

Відзначається, що за порушення даного правила передбачено штраф до однієї тисячі євро. Зокрема, сума штрафів становитиме від 400 до 1000 євро, й ще більше - у разі виявлення підробки документа.

Працівників, які не матимуть "зеленого пропуску" планують штрафувати, але не звільняти. Однак, після п'яти днів відсутності особи на робочому місці, роботодавець має право призупинити контракт без виплат та компенсацій.

Нагадаємо, раніше італійський уряд заявив про введення обов'язкових "зелених перепусток", що засвідчують вакцинацію від COVID-19, для держслужбовців.

Як пише Corriere della Sera, в країні з цього питання були важкі дискусії за участю глав профспілок, проте прем'єр Маріо Драгі пішов на прийняття відповідного рішення. Таким чином уряд планує поліпшити показники вакцинації до нового епідсезону і настання холодів, щоб сформувати колективний імунітет. 

"Ми повинні повернутися до нормального життя з відновленням фізичної присутності у всіх сферах. Ми вирішили зробити це, тому що це інструмент, який працює, сприймається людьми та контролюється", – заявив Драгі.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк