10.10.2021, 08:22

У Чехії на парламентських виборах перемогла опозиційна партія

Леся Матвеева | Всі новини автора
Чехия, выборы

У Чехії відбулися парламентські вибори. Коаліція "Разом", що складається з трьох ліберальних партій та рухів, здобула перемогу.

Політсила прем'єр-міністра Андрія Бабіша посіла друге місце. У новий чеський парламент вперше в історії не проходить Комуністична партія, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Перше місце на виборах посіла опозиційна правоцентристська коаліція "Разом" (SPOLU), яка набрала 27,79% голосів. Друге місце - у центристського руху Бабіша АНО (27,12%). Третє місце посіла опозиційна лівоцентристська коаліція Чеської Піратської партії та партії Старости та незалежні (15,62%).

Коаліції "Разом" вдалося завоювати разом 108 місць у нижній палаті парламенту на 200 місць. Це дає можливість двом партіям замінити Бабіша та його дві союзні партії, які вийшли з парламенту в ході дводенних виборів.

Комуністична партія KSČM, яка з моменту заснування (у 1990 році) завжди була присутня в чеському парламенті, цього разу вперше в історії не змогла подолати 5% бар'єр і не проходить до парламенту.

Чехия, выборы

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк