11.10.2021, 07:41

У Болгарії за підозрою в шпигунстві заарештували російського вченого

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Болгарии по подозрению в шпионаже арестован российский ученый

У Болгарії за підозрою у шпигунстві заарештовано відомого російського вченого Сергія Зоненко. Разом з ним заарештували його дружину та сина, які мають громадянство Литви.

У Болгарії у справі про шпигунство заарештували 60-річного російського вченого Сергія Зоненка, який є фахівцем в області кумулятивних боєприпасів. Про це 9 жовтня повідомили болгарські ЗМІ, передає Час Пік.

До взяття під варту вчений керував відділом кумулятивних боєприпасів на приватному болгарському збройовому підприємстві "Арсенал".

Разом з вченим заарештували його дружину Ольгу та сина Веніаміна. Дружина Зоненка також працювала на "Арсеналі" дизайнером.

Сім'ю Зоненко зупинили на КПП на кордоні з Грецією 5 жовтня, після того, як на "Арсеналі" виявили пропажу прототипів та документів щодо інноваційної розробки. Предмети та документи з конфіденційною інформацією знайшли в автомобілі вченого.

Адвокати домагалися зміни запобіжного заходу на домашній арешт або підписку про невиїзд, але суд відмовив, побоюючись, що фігуранти можуть приховати або знищити докази. Крім звинувачення у шпигунстві, їм пред'явили звинувачення в незаконному доступі до комп'ютерної інформації.

У Сергія Зоненка багато наукових розробок, його дисертація була присвячена безпеці ядерних реакторів. На рахунку у 60-річного російського вченого - дев'ять патентів. Він 8 років живе у Болгарії, до цього працював у всесвітньо відомій російській компанії з виробництва сучасних боєприпасів.

Сергей Зоненко

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк