13.10.2021, 14:28

Лідери G20 провели саміт, присвячений проблемам Афганістану

Леся Матвеева | Всі новини автора
Лидеры G20 провели саммит

Країни "Великої двадцятки" (G20) 12 жовтня провели у форматі відеозв'язку саміт, присвячений проблемам Афганістану.

Лідери країн G20 погодилися залучити талібів до розподілу допомоги для Афганістану, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

За підсумками зустрічі канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що представники G20 вирішили не визнавати режим угруповання "Талібан", яке захопило владу в Афганістані. Однак, лідери G20 прийшли до висновку, що у них немає іншого вибору, окрім як залучати бойовиків руху "Талібан" до відправки гуманітарної допомоги в Афганістан. 

Агентства з надання допомоги, такі як Міжнародний Комітет порятунку, заявляють, що Афганістан знаходиться на межі "гуманітарної кризи", оскільки його виживання на 75% залежало від іноземної допомоги, а з тих пір як таліби захопили владу в серпні, підтримка припинилася.

За словами Ангели Меркель, ФРН виділить Афганістану допомогу в розмірі 600 млн євро. 
Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі закликав країни "Великої двадцятки" разом надавати допомогу Афганістану.

Туреччина вважає за доцільне створення робочої групи з Афганістану в рамках G20 і готова її очолити. Про це президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив під час позачергового саміту G20 по Афганістану.

"Розвиток подій в Афганістані збільшує ризик імміграції. Туреччина наразі приймає близько 5 млн іноземців, у тому числі 3,6 млн сирійців, не може нести нове міграційне навантаження з Афганістану. Вважаю важливим для G20 тримати питання міграції та вимушеного переміщення у своєму порядку денному, враховуючи їх наслідки для світової економіки. Рекомендую створити робочу групу в рамках G20, щоб розробити системний підхід до цієї глобальної проблеми", - сказав Ердоган.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк