03.12.2021, 07:58

Під панк-рок та з факельною ходою: Меркель проводили з посади канцлера

Марина Началова | Всі новини автора

У Берліні 2 грудня відбулася церемонія проводів Ангели Меркель, яка залишає посаду канцлера Німеччини.

Військова церемонія під назвою Großen Zapfenstreich, коріння якої сягає 16-го століття, проходила у дворі Міністерства оборони ФРН, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

На церемонію було запрошено трохи більше 200 гостей, серед них – усі 52 особи, які обіймали міністерські посади під час правління Меркель.

У своїй прощальній промові Меркель згадала всі виклики, з якими їй довелося зіткнутися, подякувала всім, хто надавав їй підтримку, і побажала своєму наступнику Олафу Шольцю успіху та знайти відповіді на всі виклики.

Під час церемонії військові пройшли маршем із запаленими смолоскипами. Також звучала музика, яку Меркель обирала самостійно. Її вибір пав на християнський гімн "Великий Боже, ми славимо тебе", популярну пісню кінозірки 1950-х років Гільдегард Кнеф "Для мене проллється дощ з червоних троянд" і композицію 1974 року східнонімецької панк-рок-співачки Ніни Хаген "Ти забув кольорову плівку". Меркель пояснила, що ці пісні пов'язані з найважливішими моментами її життя.

Голосування за призначення Шольця на посаду канцлера заплановано у Бундестазі на 8 грудня. Меркель виконуватиме обов'язки канцлера до цього часу.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Меркель отримала документ про звільнення з посади канцлера.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: