05.12.2021, 18:15

У Білорусі висунули звинувачення дівчині опозиціонера Протасевича: їй загрожує 6 років в'язниці

Марина Началова | Всі новини автора

Громадянці Росії Софії Сапезі, дівчині опозиційного білоруського журналіста Романа Протасевича, слідчий комітет Білорусі висунув остаточне звинувачення.

Сапезі може загрожувати до 6 років ув'язнення, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.

Російська служба Бі-бі-сі, посилаючись на два своїх джерела, повідомила, що основна стаття, за якою звинувачують Сапегу, - ч. 3 ст. 130 КК Білорусі (розпалювання ворожнечі). Їй загрожує шість років ув'язнення – це мінімальний термін за цією статтею з урахуванням укладеної Сапегою досудової угоди зі слідством.

За даними джерел, Сапега перебуває у тяжкому психологічному стані, вона пригнічена та розгублена, не спить ночами.

За словами адвоката, Сапегу можуть екстрадувати до Росії лише після вироку суду. Також її може помилувати Лукашенко.

Сапезі ставиться в провину адміністрування телеграм-каналу “Чорна книга Білорусі” (визнаний у Білорусі екстремістським), в якому публікуються особисті дані силовиків.

Як зазначається, у п'ятницю Сапегу викликали до СК на слідчі дії, до цього вона перебувала під домашнім арештом у місті Ліда у квартирі батьків, де вона прописана.

Вітчим Сапіги Сергій Дудич підтвердив ЗМІ всю цю інформацію.

"Все, що написали про звинувачення - правда. У п'ятницю були слідчі дії та зустріч із консулом. Їй загрожує 6 років в'язниці", - повідомив він.

За його словами, Софія дуже пригнічена морально.

"Вона дуже пригнічена цим обвинуваченням. Розраховувала на угоду зі слідством, допомогу Росії, екстрадицію, і що справа до суду взагалі не дійде. Але, певне, щось пішло не так", - заявив Дудич.

Сапегу було затримано в травні разом із Протасевичем у мінському аеропорту після того, як літак авіакомпанії Ryanair, на якому вони летіли з Афін до Вільнюса, був примусово посаджений у столиці Білорусі.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: