24.12.2021, 07:30

Путін провів щорічну велику прес-конференцію: головні тези про Україну

Леся Матвеева | Всі новини автора
Путин провел ежегодную большую пресс-конференцию

У Москві 23 грудня відбулася щорічна велика прес-конференція президента Російської Федерації Володимира Путіна. Через ковідні обмеження бути присутніми на прес-конференції змогли тільки 507 представників російських та зарубіжних ЗМІ.

Зустріч тривала 3 години 56 хвилин. Путін встиг відповісти на запитання 44 журналістів, які зачіпали як внутрішньоросійські, так і міжнародні теми. Зокрема, про можливий напад на Україну, газовий тиск на Європу, ультиматум НАТО, про причини анексії Криму, про Мінські домовленості, повідомляє Час Пік.

Головні тези про Україну:

  • Путін відмовився що-небудь обіцяти НАТО в обмін на негайні гарантії безпеки. "Жодне розширення НАТО на схід не є припустимим. Дії Росії будуть залежати не від ходу переговорів, а від безумовного забезпечення безпеки Росії сьогодні й на історичну перспективу. Якщо Україна буде в НАТО, значить, там будуть ракети. Ось про що мова! Хіба ми погрожуємо комусь? Захід повинен дати гарантії безпеки Росії-негайно й зараз, а не вимагати їх від нас", - заявив Путін.
  • Путін заявив, що тиск Заходу на Росію можна пояснити тільки тим фактом, що "західні країни вважають РФ занадто великою навіть після розпаду СРСР". "Тому що самі європейські країни перетворилися на малі держави. Не великі імперії, а невеликі держави, з 60-80 млн осіб. Але навіть після розвалу СРСР, коли у нас залишилося тільки 146 млн, і то занадто багато. Мені здається, тільки цим можна пояснити такий постійний тиск", - заявив Путін.
  • Щодо війни на Донбасі, російський президент зазначив, що цей регіон перейшов до України, за рішенням Леніна у 1922-1924 рр., А сам Донбас "не мислив себе інакше як частиною Росії". І тому, за словами Путіна, у 2014 році вони не могли "зовсім безвольно дивитися на те, що відбувається на південному сході". "Ілліч Ленін з товаришами заштовхали Донбас в Україну силою. Створили країну, яка ніколи раніше не існувала. Заштовхали туди історичні території з народами, яких ніхто не питав", - сказав Путін.
  • Путін заявив, що Київ готує нову військову операцію проти Донбасу, і до цього треба готуватися. "Тепер нам кажуть: війна, війна, війна. Складається враження, що, можливо, готують третю військову операцію і нас заздалегідь попереджають: не втручайтеся, не захищайте цих людей, а втручаєтеся і будете захищати – такі-то і такі нові санкції підуть", – сказав Путін.
  • Путін заявив, що українська влада не хоче виконувати Мінські угоди. "Мінські домовленості є єдино можливими. Але Україна не хоче їх виконувати: прийняли закон про корінні народи, оголосили росіян, які проживають на їх території, некорінними народами, як і поляків, угорців, румунів. Звідси і протиріччя у зовнішньодержавних відносинах України з цими країнами" - сказав Путін.
  • Путін заявив, що Володимир Зеленський, замість того, щоб відповідати на запит людей про мир, потрапив під вплив радикальних елементів. "Зеленський прийшов до влади і замість того, щоб виконувати запити людей про мир, як попередні керівники, потрапив під вплив радикальних елементів: "нациків", як кажуть в Україні", - сказав Путін.
  • Путін заявив, що жителі Донбасу повинні самі визначати своє майбутнє відповідно до Мінських домовленостей, а Москва бачить себе в якості посередника в процесі по нормалізації життя у регіоні. 
  • Щодо окупації Криму. "Ніякі дії щодо Криму нам і в голову не приходили. Але у 2014 році стався кривавий держпереворот - людей вбивали та спалювали. Як ми могли відмовити людям, які там проживають, взяти їх під свій захист?",- заявив Путін.
  • Путін заявив про "знищення" пенсіонерів та "повні злидні" в Україні. "Повні злидні. Всіх готують до суворої зими. Коли депутати Верховної Ради приїжджають до регіонів, пенсіонери запитують: "За що ви нас знищуєте?", - сказав Путін.
  • Путін про відносини РФ та України: "Росія хоче вибудувати добросусідські відносини з Україною за всяку ціну, йдемо практично на все. Але як можна це зробити з сьогоднішньою владою України, враховуючи те, що вона робить? Однак ми готові працювати з тими силами, які хочуть вибудувати добросусідські відносини з Росією. А проти цих сил - позасудові розправи, санкції або просто вбивства на вулицях. Вбивць ніхто не шукає... Україна знищує тих людей, які хочуть з нами працювати".

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк