22.01.2022, 09:04

У НАТО відмовилися вивести війська з Болгарії та Румунії на вимогу Росії

Леся Матвеева | Всі новини автора
НАТО

НАТО не відмовиться від принципів захисту членів організації, а тому не виводитиме війська з Болгарії та Румунії.

Північноатлантичний Альянс відповів на вимогу Росії щодо так званих "гарантій безпеки", які передбачають виведення військ НАТО з території Румунії та Болгарії. У НАТО заявили, що не збираються поступатися безпекою своїх європейських членів, повідомляє Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ. 

"НАТО не відмовиться від нашої здатності захищати та обороняти один одного, в тому числі наявності присутності військ у східній частині Альянсу. Вимоги Росії призвели б до створення членів НАТО першого та другого сорту, чого ми не можемо прийняти. Ми відкидаємо будь-яку ідею сфер впливу в Європі", - заявила представник Альянсу Оану Лунгеску в коментарі, поширеному 21 січня у Брюсселі.

В Альянсі заявили, що завжди будуть реагувати на будь-яке погіршення умов безпеки, в тому числі шляхом зміцнення колективної оборони.

"Наша відповідь була і залишається чіткою та прозорою: питання розміщення сил НАТО на його території – це не питання для обговорення. Робота НАТО, де і в якій конфігурації, в залежності від потреб безпеки, ми розміщуємо нашу військову силу – це не справа Російської Федерації, так само, як ми не вказуємо Російської Федерації, де розміщувати або не розміщувати власні сили на своїй території", – сказав заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане.

Реакція заступника генсека НАТО послідувала після того, як офіційна Москва почала стверджувати, що бажає отримати від міжнародного співтовариства гарантії виведення сил Альянсу з Румунії та Болгарії.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк