23.01.2022, 18:38

На АЕС "Фукусіма-1" стався витік охолоджуючої рідини

Марина Началова | Всі новини автора

В Японії на аварійній атомній електростанції "Фукусіма-1" стався витік хладоагента, який використовувався для створення стіни із замороженого ґрунту навколо будівель реактора.

Призначення крижаного бар'єру - недопущення попадання підземних вод у будівлі реактора, які постраждали внаслідок землетрусу та цунамі 2011 року, передає Час Пік з посиланням на NHK.

Електроенергетична компанія Токіо Денреку застосовувала розчин хлориду кальцію для підтримки цього бар'єру. Вона зберігала рідкий хладагент при температурі мінус 30 градусів за Цельсієм у чотирьох цистернах.

Як повідомляє компанія, рівні рідини у двох цистернах впали 16 січня. Співробітники виявили калюжі рідини поблизу стіни і підрахували, що витік становив приблизно 4 тонни.

Компанія також повідомляє, що труби, якими циркулювала рідина, могли бути частково пошкоджені. Вона обіцяє визначити пошкоджену ділянку та провести ремонт у найкоротші можливі терміни.

Як зазначається, розчин нешкідливий для довкілля. Крижаний бар'єр не танутиме ще кілька місяців, він, як і раніше, здатний затримувати ґрунтові води.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: