04.02.2023, 16:07

У лютому Росія утричі збільшить продажі валюти для покриття дефіциту бюджету

Дефіцит бюджету Росія

Фінансова криза поступово підбирається до країни-агресора. Якщо майже весь минулий рік Росія ще не відчувала загрози для своєї економіки, то вже в грудні 2022 року накопичувальний ефект від санкцій вперше відчутно вдарив по бюджету. Далі буде ще складніше.

Про це на своїй сторінці в ]]>Тереграм-каналі]]> розповів голова комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає Час Пік.

Перші серйозні "ластівки" загострення ситуації з бюджетом держави-агресора почали відчуватися ще у грудні 2022 року, коли вони були змушені продати 28,5 млрд євро, 2,7 млрд фунтів стерлінгів та 121,9 млрд японських єн з Фонду національного добробуту за 2,4 трильйона рублів, які пішли на фінансування дефіциту федерального бюджету.

Після того, як останнього місяця зими у Росії більше не лишилося фунтів і єн, а операції з доларом і євро виявились неможливими через "корисні" санкції – у січні у хід пішли китайські женьміньбі (юані) – єдина валюта, що виявилась доступною для "бюджетного маневру".

Для закриття січневого дефіциту з 13 січня по 7 лютого центробанк Росії запустив кожного робочого дня продаж китайської валюти на 3,2 млрд рублів, загалом сподіваючись вторгувати 54,5 млрд рублів (приблизно 800 млн доларів).
Однак далі, як і у ході так званої "спецоперації" –  "щось пішло не так"…

Міністерство фінансів держави-агресора планову дірку закрило, але виявилось, що утворилася непланова додаткова.

У січні Росія отримала на 52,1 млрд рублів (орієнтовно 741 млн доларів) менше доходів від продажу нафти та газу. Для закриття цієї дірки та фінансування видатків бюджету у лютому, за розрахунками аналітиків, опитаних агентством  Reuters, мало б знадобитись продажів китайської валюти на 79,8 млрд рублів.

Однак насправді глибина проблеми виявилась значно більшою – адже з 5 лютого Росія втрачатиме доходи не тільки від нафти та газу, але й від нафтопродуктів.
Тому у рамках "бюджетного маневру" мінфін держави-агресора оголосив, що з 7 лютого по 6 березня кожного робочого дня він продаватиме валюту (єдину доступну, китайську) на суму 8,9 млрд рублів (еквівалент 126,6 млн доларів), загалом на 160,2 млрд рублів (або 2,28 млрд доларів).
У лютому – майже втричі більше, ніж у січні!

І це ще не межа, потреби будуть продовжувати зростати, запаси женьміньбі – падати, але, як заявляв бункерний керманич, "все йде за планом"… Ну то нехай собі йде.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: