18.09.2023, 11:42

Міжнародний суд ООН розпочинає слухання за позовом України до РФ щодо геноциду

Международный суд ООН начинает слушания по иску Украины к РФ о геноциде

У Гаазі у Палаці Миру 18 вересня відновилися слухання за позовом України проти РФ за звинуваченнями щодо порушення нею Конвенції про заборону геноциду.

Міжнародний суд ООН розпочинає слухання за позовом України проти РФ - по конвенції щодо геноциду, поданий Києвом через два дні після початку повномасштабного військового вторгнення у 2022 році, повідомляє Час Пік із посиланням на західні ЗМІ.

У своєму позові офіційний Київ вимагає притягнути Москву до відповідальності за спотворення поняття "геноцид" для виправдання нападу на Україну.

РФ заявляла, що намагалася запобігти геноциду на сході України. Київ відкинув це твердження, заявивши, що Конвенція ООН 1948 про геноцид не допускає вторгнення з метою його запобігання.

"Російська Федерація хибно стверджує, що у Луганській та Донецькій областях України мали місце акти геноциду, і на цій підставі визнала так звані "Донецьку народну республіку" та "Луганську народну республіку", а потім оголосила й розпочала "спеціальну військову операцію" проти України", - сказано у позові.

Публічні слухання попередніх заперечень відбудуться з 18 по 27 вересня. Вони проходитимуть у два етапи: 18 та 25 вересня виступатиме Росія, а 19 та 27 вересня Україна.

Крім України та РФ, у процесі беруть участь ще 32 країни-члени ООН, у тому числі Німеччина, Австрія, Словаччина, Чехія, Бельгія, Естонія, Фінляндія, Ірландія, Австрія, Люксембург, Швеція, Болгарія, Канада та Австралія. Участь у засіданні візьмуть 26 із 27 країн Євросоюзу – всі, крім Угорщини.

Україну, крім фахівців МЗС, представлятимуть представники авторитетної міжнародної юркомпанії Covington & Burling, а також команда вчених-міжнародників.

Пропонуємо до перегляду:

Восьмий епізод анімаційного серіалу "Хробаки" присвячений незламній боротьбі “бойових” комарів, бліх та гусаків із російськими загарбниками. Ви побачите всю правду без купюр про те, як “біомутанти” під керівництвом розвідки України взяли під повний контроль все, що відбувається на Росії, а її громадяни навіть не підозрюють про це…

Серіал створено лисичанською студією "Час Пікчерс продакшн". Автор ідеї Vit Richer, інтерв'ю з яким можна почитати тут.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк