Сенат США представив новий законопроєкт про додаткове фінансування: яку допомогу для України він передбачає
Сенат США представив компромісний законопроєкт на 118,28 млрд доларів. Додаткове фінансування виділяється на захист державного кордону США, допомогу Україні та Ізраїлю. Президент США Джо Байден підтримав законопроєкт й закликав Конгрес ухвалити його якнайшвидше.
Про це йдеться у документі, опублікованому на сайті американського законодавчого органу. Документ складає 370 сторінок, повідомляє Час Пік із посиланням на західні ЗМІ.
Зокрема, законопроєкт передбачає 60,06 млрд дол. на підтримку України, 14,1 млрд дол. – Ізраїлю, а також 22,2 млрд дол. на охорону державного кордону США.
Законопроєкт у рамках допомоги Україні передбачає:
- 19,85 млрд дол. на озброєння та техніку для України із запасів Пентагону;
- 13,8 млрд дол. для закупівлі озброєння та боєприпасів з оборонно-промислової бази США;
- 14,8 млрд дол. на продовження навчання українських військових, обмін розвідданими та інші заходи підтримки;
- 7,85 млрд дол. на пряму бюджетну підтримку України;
- 1,58 млрд дол. на підтримку розвитку української економіки у пріоритетних секторах.
Президент США Джо Байден підтримав законопроєкт й закликав Конгрес прийняти його якнайшвидше.
"Ми досягли компромісу за двопартійною угодою, яка включає найжорсткіший і найсправедливіший комплекс прикордонних реформ за останні десятиліття. І це включає підтримку України та Ізраїлю та надання гуманітарної допомоги палестинському народу. Я закликаю Конгрес негайно прийняти цей законопроєкт", - написав Байден на своїй сторінці у мережі Х (відомій раніше як Twitter).
We’ve reached an agreement on a bipartisan deal that includes the toughest and fairest set of border reforms in decades. And it includes support for Ukraine and Israel and provides humanitarian assistance for the Palestinian people.
— President Biden (@POTUS) February 5, 2024
I urge Congress to pass this bill immediately. pic.twitter.com/jGuiDDxIO9
"Як я вже говорив раніше, якщо ми не зупинимо апетит Путіна до влади і контролю в Україні, він не обмежиться лише Україною, і ціна для Америки зросте...
Тепер рішення мають прийняти республіканці в Палаті представників. Чи хочуть вони вирішити проблему? Чи вони хочуть продовжувати грати в політику щодо кордону? Я прийняв своє рішення. Я готовий вирішити проблему…Я закликаю Конгрес об’єднатися і швидко ухвалити цю двопартійну угоду. Покладіть її на мій стіл, щоб я міг негайно підписати її як закон", – йдеться у заяві Байдена.
Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон заявив, що не ставитиме на голосування поданий у Сенаті законопроєкт щодо додаткового фінансування на потреби нацбезпеки, що включає допомогу Україні та Ізраїлю.
"Я бачив достатньо. Цей законопроєкт навіть гірший, ніж ми очікували, і він навіть близько не допоможе покласти край прикордонній катастрофі, яку створив президент. Як заявив провідний переговорник від Демократичної партії: Згідно із цим законом, "кордон ніколи не закривається".
Якщо цей законопроєкт дійде до Палати представників, він буде мертвим після прибуття", - написав Джонсон на своїй сторінці в мережі Х.
I’ve seen enough. This bill is even worse than we expected, and won’t come close to ending the border catastrophe the President has created. As the lead Democrat negotiator proclaimed: Under this legislation, “the border never closes.”
— Speaker Mike Johnson (@SpeakerJohnson) February 5, 2024
If this bill reaches the House, it will be…
Голосування призначено на 7 лютого.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |