13.05.2024, 15:39

Аналітики ISW пояснили, чому насправді Путін зняв Шойгу

Віктор Білий | Всі новини автора

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Володимир Путін змінює кадри в Міноборони РФ, щоб посилити підготовку до затяжної війни з Україною і, можливо, підготуватися до майбутньої конфронтації з НАТО.

Як пише ISW, зокрема, глава Кремля замінив міністра оборони Сергія Шойгу на Андрія Білоусова. Звільненого чиновника він перевів на посаду секретаря Ради безпеки замість Миколи Патрушева, повідомляє Час Пік.

"Ці перестановки на високому рівні після президентських виборів у Росії переконливо свідчать про те, що Путін робить значні кроки у напрямку мобілізації російської економіки та оборонно-промислової бази (ОПБ) для підтримки затяжної війни в Україні та, можливо, підготовки до майбутньої конфронтації з НАТО", - заявили аналітики.

Згідно з оцінкою експерта, призначення Білоусова є "значним кроком у зусиллях Путіна створити всі економічні умови для затяжної війни", оскільки той, попри відсутність бойового досвіду, працював у галузі економічного аналізу та прогнозування у 1981-2006 роках. Після цього він став міністром економічного розвитку Росії у 2012–2013 роках.

Потім Бєлоусов обіймав посаду першого віцепрем'єр-міністр з 2020 року.

В ISW пояснили, що майже десятирічне перебування Білоусова на посаді міністра економіки в російському федеральному уряді та його нещодавня участь в управлінні різними вітчизняними інноваційними проєктами в галузі ОПК та безпілотників добре підготували його до керівництва апаратом Міноборони Росії, який перебуває у скрутному становищі.

"Білоусов має міцну репутацію ефективного технократа, а інсайдерські джерела стверджують, що він має позитивні стосунки з Путіним", - додали в Інституті вивчення війни.

Як йдеться у звіті, заміна Шойгу Патрушева на посаді секретаря Радбезу також відповідає спільній політиці Путіна щодо тихого витіснення високопосадовців з питань безпеки шляхом надання їм периферійних ролей у російській безпеці замість того, щоб просто звільнити їх.

Раніше він так само відсував своїх невдалих генералів, призначаючи їх на периферійні посади, пов'язані з безпекою та обороною, поза прямим підпорядкуванням, іноді дозволяючи їм "викупити свою провину і повернутися на службу до Путіна".

Крім звільнення Патрушева, правитель РФ переважно перепризначив керівників основних служб безпеки, що свідчить у тому, що він зберігає основний склад лояльних силовиків.

Читайте також: Путін зазнав найбільшої поразки, він розгромлений і зганьблений, - Невзоров

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк